27
TOBB GÖZDEN GEÇİRME NOTLARI

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ GÖZDEN GEÇİRME NOTLARI

Resmi İstatistik Programı Çok Yıllı Programı'' çerçevesinde verilerin derlenmesinden sorumlu olan kurum, kuruluşlarca yayımlanan Haber Bültenleri esas alınarak, TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, kurum içi kullanıma yönelik olarak hazırlanmakta olan Bilgi Notlarının, 2011 yılı Eylül ayından itibaren ''Gözden Geçirme Notları'' adı altında TOBB’nin www.tobb.org.tr web sayfasından dış kullanıcıların hizmetine sunulmaya başlanmıştır.

[Devamını oku...]

20
ÜYELERİMİZE DUYURU

FAALİYET KODLARININ TEBLİĞİNE İLİŞKİN ÜYELERİMİZE DUYURU

FAALİYET KODLARININ TEBLİĞİNE İLİŞKİN ÜYELERİMİZE DUYURU
Üyelerimizin Gelir İdaresi Başkanlığı’na vermiş oldukları Mükellef Bilgileri Bildirim Formu ve ilgili Oda/Borsa kayıtları esas alınarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından belirlenen faaliyet kodları; yazılı olarak Borsa üyelerinin bilinen en son adresine gönderilmiş, adresinde bulunamayan üyelerin kayıtlı adreslerine ikinci kez yazılı tebligat gönderilmiştir.

[Devamını oku...]

19
KUTBO AKREDİTE BORSA OLDU

KUTBO HİZMET KALİTESİNİ AKREDİTE BORSA OLARAK TESCİLLEDİ

16 Kasım Cuma Günü Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliğinde Yapılan 8.Dönem Akreditasyon Belge Töreniyle Kütahya Ticaret Borsası Akreditasyon Belgesi Alarak Hizmet Kalitesini Tescilledi.
Tobb Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 8. Dönem Oda Borsa Akreditasyon Sertifika Töreni’nde Yaptığı Konuşmada; 28 Oda Ve Borsa Daha Akreditasyon Belgesi Alarak Akredite Oda-Borsa Sayısı 129’a Ulaştığını ve Özel Sektöre Hizmet Edebilmek İçin Buna Layık Hizmet Kapasitesine Sahip Olmak Gerektiğini İfade etti.

[Devamını oku...]

24
AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

Kutlama Komitesinde Borsamızında Olduğu Ahilik Haftası Etkinlikleri İlimizde kutlandı

Ahilik Haftası Kutlamalarına Borsamız Adına; Meclis Başkanı Ali BERBER, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim DURMAZ ve Borsa üyeleri katılmış olup, Yönetim Kurulu Başkan Yardımsı İbrahim DURMAZ konuşmasında ;

[Devamını oku...]

24
İŞ DÜNYASINDAN HAVALİMANINA İNCELEME GEZİSİ

KÜTAHYA,UŞAK,AFYONKARAHİSAR İŞ DÜNYASINDAN HAVALİMANINA İNCELEME GEZİSİ YAPILDI

Kütahya,Afyonkarahisar ve Uşak Oda ve Borsa Yöneticilerinin de katıldığı inceleme gezisine;

Borsamız Meclis Başkanı Ali BERBER,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim DURMAZ ve Necati GÜLTEKİN’inde katıldı

[Devamını oku...]

17
KÜTBO AKREDİTASYON DENETİMİNİ

BORSAMIZ TOBB AKREDİTASYON DENETİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Borsamız 13 Eylül 2012 tarihinde TOBB Akreditasyon kapsamında denetlenmiştir.
Yapılan denetimin öncesinde düzenlenen açılış toplantısına Borsamız Meclis Başkanı Ali BERBER, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Necati GÜLTEKİN , İbrahim DURMAZ , Genel Sekreter V. Yasemin YOL, TSE Denetçisi Fatih SAĞDIÇ, TOBB Akreditasyon Kurul Sekreteri Volkan TUFAN, Borsamız Akreditasyon Sorumlusu Ahmet GÖZEL ve borsamız birim amirleri de katıldılar. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA yapmış olduğu açılış konuşmasında yapılacak denetimin borsamız adına hayırlı olmasını diledi. Denetçiler Borsamız birimlerini gezip incelemeler de bulundular. Günün sonunda üst düzey yöneticilerimizin de katılımıyla düzenlenen kapanış toplantısıyla denetim başarılı bir şekilde tamamlandı.

[Devamını oku...]

09
KIRSAL KALKINMA DESTEKLEME PROGRAMI

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI KAPSAMINDA RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

 

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/09/20120904-8.htm

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI KAPSAMINDA TARIMA DAYALI EKONOMİK YATIRIMLARIN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ YAYINLANMIŞTIR.

[Devamını oku...]

14
TOBB BAŞKANINDAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

TOBBİstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde yapıldı.​

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya Tobb Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Davetlisi olarak Yönetim Kurulu Başkanları istişare toplantısına katıldı

[Devamını oku...]

09
ANFAŞ FRESH ANTALYA MEYVE SEBZE FUARI

ANFAŞ FRESH ANTALYA MEYVE SEBZE FUARI 15-17 KASIM 2012 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK
İhracatın Kalbi Anfaş’ta atıyor
Bu yıl 6. sini düzenlenen Anfaş Fresh Antalya Fuarı uluslararası yaş- kuru meyve – sebze ticaretinin Türkiye’deki tek iş platformu olup Fresh Antalya Türkiye’nin özellikle hasat sonrası meyve sebze ticareti konusunda uluslararası fuardır.
Fuar da üreticiler, ihracatçılar, ithalatçılar, komisyoncular, süpermarket zincirleri, otel Satınalma müdürleri, soğuk hava depo firmaları, ambalaj, lojistik, laboratuvar ve analiz firmaları bir araya gelmektedir.
Farklı sebze ve meyve çeşitlerini üreten, satan firmalara ulaşmak ve satın alma bağlantılarını kurmak için FreshAntalya 2012 fuarı buluşma noktası olmuştur.
15-17 Kasım 2012 tarihinde 6. Anfaş FreshAntalya, Uluslararası Meyve, Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı altı İhracatçı Birliğinin ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı Toptancı Hal Müdürlüğünün fuara katılımıyla kapılarını açılacaktır.
Fuara katılmak isteyen üyelerimize duyurulur.

[Devamını oku...]

05
KÜTBO’YA ZAFER KALKINMA AJANSINDAN DESTEK

KÜTBO'NUN SÜKAP KAPSAMINDA ZEKAYA SUNMUŞ OLDUĞU HUBUBAT ALIM SATIM SALONU PROJESİ İL BİRİNCİSİ OLDU

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından açılan Sürdürülebilir Kırsal Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) kapsamında Kütahya Ticaret Borsası olarak hazırlanan “Kütahya Yeni Borsasına Zeka ile Kavuşuyor” isimli projesi hibe kazandı. KÜTBO’nun İnşaatı devam eden Yeni Hizmet Binasının Hububat alım satım salonu,Laboratuvar, Kantar ve eletronik alt yapılarının tamamlanacak olduğu ilgili hibe desteği sözleşmesi, Zeka Hizmet binasında 26.06.2012 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ALTINKAYA ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necati GÜLTEKİN ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Yılmaz ÖZMEN tarafından imzalandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ALTINKAYA ;
“ Bilindiği gibi Zafer Kalkınma Ajansı geçtiğimiz aylarda açmış olduğu SÜKAP Programı kapsamında kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik yenilikçi projelerini destekleyeceğini açıkladı. Kütbo olarak inşaatı devam etmekte olan Borsa Hizmet Binasının Elektronik Hububat alım- satım Müzayede Salonunun tefrişi, dekorasyonu, inşaat harcamalarının ve elektronik altyapısının % 50 oranında hibe desteğinden faydalanmak için Zafer Kalkınma Ajansına projemizi sunduk. ZEKA’ya bu program kapsamında sunulan 91 proje mali kapasite, ilgililik, sürdürülebilirlik, bütçe etkinliği başlıklarında puanlanarak, hibe desteği kazanan projeler belirlendi.Kütahya ilindeki sunulan projeler arasından Borsamız projesi en yüksek puanı alarak, 1.sıradan hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Yeni Borsa Hizmet Binamız İlimiz ve bölgemiz ekonomisine, tarım sektörüne büyük faydalar sağlayacak olup, Üyelerimize ve çiftçimize hizmette en üst düzeyde katkı sağlamaya devam edecektir. Kazanılan bu Proje ile ZEKA’nın da desteği alınarak daha kısa sürede Modern Borsacılığa adım atmanın gururu içindeyiz, dedi.

[Devamını oku...]

30
TSE//*DEN KÜTBO//*YA KALİTE DENETİMİ

TSE’DEN KÜTAHYA TİCARET BORSASINA “KALİTE” DENETİMİ

Kütahya Ticaret Borsası, üyelerine daha iyi hizmet vermek amacıyla başlattığı ‘kalite’ çalışmalarını sürdürüyor. Kütahya Ticaret Borsası’nda oluşturulan ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi Türk Standartları Enstitüsü’nden Başdenetçi Arzu Mütevvelli tarafından denetlendi.
Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya, Başkan Yardımcısı Necati Gültekin, Sayman Hakan Karaaytaç, Üye Zafer Bintepe ve Meclis Başkanı Ali Berber, Genel Sekreter V. Kalite Yönetim temsilcisi Yasemin Yol ve Borsa personeli ile bir araya gelen Başdenetçi Arzu Mütevvelli, verilen hizmetlerle ilgili detaylı bilgi aldı. KÜTBO Başkanı Ahmet Altınkaya, KÜTBO’nun üyelerine kaliteli hizmet sunma hedefinde olduğunu belirterek, sistem ile ilgili Arzu Mütevvelli’ye bilgi verdi.

KÜTBO’YA TAM NOT
KÜTBO’nun evrakları, çalışmaları, sistemin işleyişi, hizmet sunumu, insan kaynakları ile ilgili yeterliliklerini değerlendiren Başdenetçi , inceleme sonucunda akredite borsa olma yolunda hızla ilerleyen KÜTBO’nun standarda uygun hizmet verdiğini belirterek, TS EN ISO 9001 2008 KYS belge geçerliliğinin devamı için olumlu görüş bildirileceğini kaydederek Kütahya Ticaret Borsası’nın üyelerine daha iyi hizmet vermek için geliştirdiği kalite sisteminin sürdürülebilir olduğunu da bildirdi.

[Devamını oku...]

22
TMO ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI..

2012 yılında Anadolu Kırmızı Sert Ekmeklik Buğday için Ton başına 665 TL olarak belirlenmiştir.

 

TMO Alım Fiyatları Açıklandı...

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi EKER'in

2012 Dönemi Hububat Politikaları Kamuoyu Açıklaması

Değerli Basın Mensupları ve Değerli Katılımcılar,

2011 yılı dünya buğday üretimi, bir önceki yıla göre 42 milyon tonluk rekor bir artışla 695 milyon ton olarak gerçekleşmişti.

2012 yılında ise dünya ekim alanlarında kayda değer bir değişiklik olmamasına karşın, verimdeki düşüşle bağlantılı olarak üretimin 671 milyon ton seviyelerine gerileyeceği öngörülmektedir.2011 yılında 202 milyon ton olan dünya buğday devir stoklarının, 2012 yılında 191 milyon ton olması beklenmektedir. Ülkemizde 2011 yılında 21,8 milyon ton olarak gerçekleşen buğday üretiminin, 18,7 milyon tonu iç tüketimde kullanılmıştır. Ülkemizin 2012 yılına buğday devir stoku 3,1 milyon tondur.

[Devamını oku...]

15
2012 YILI ÜYE AİDATLARININ ÖDENMESİ

2012 YILI ÜYE AİDATLARI 1. TAKSİT ÖDEMESİ - 01 - 30 HAZİRAN 2012 TARİHLERİ ARASINDADIR

 

DUYURU


2012 YILI ÜYE AİDATLARI 1. TAKSİT ÖDEMESİ

01 - 30 HAZİRAN 2012 TARİHLERİ ARASINDADIR.

AİDATLARINIZIN ZAMANINDA ÖDENMESİNİ

RİCA EDER, SÜRESİNDE ÖDENMEYEN AİDATLARA,

6183 SAYILI AMME ALACAKLARI

TAHSİL USULÜ HAKKINDAKİ KANUN UYARINCA

GÜNLÜK GECİKME ZAMMI UYGULANACAĞINI BİLDİRİR,

HAYIRLI İŞLER DİLERİZ.

KÜTAHYA TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

11
UMEM BECERİ //*10 PROJESİ

TARIM ve HİZMET SEKTÖRÜNDE NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİLECEK

UMEM ( Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri ) Beceri 10 projesi kapsamında Sanayiden sonra Tarım ve Hizmet sektörlerinde de nitelikli eleman yetiştirilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ,Milli Eğitim Bakanlığı ,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile başlatılan UMEM Beceri 10 projesi tüm Türkiye'de uygulanmaktadır.Proje kapsamında işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olarak 2500'e yakın kurs açılmış , bu kurslardan başarı ile mezun olan kursiyerlerin çoğu projeye katılan firmalarca istihdam edildiler.

[Devamını oku...]

21
TOBB VERGİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

TOBB VERGİ KOMİSYONU TOPLANTISINA, KOMİSYON ÜYESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ AHMET ALTINKAYA KATILDI


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı olarak faaliyet gösteren Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Vergi Komisyonu, Basın-Yayın Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu TOBB’un 67. Genel Kurulu öncesi TOBB Birlik Merkezi’nde olağan toplantılarını gerçekleştirdiler.​

[Devamını oku...]

Sayfa 29 / 32İlk   Geri   23  24  25  26  27  28  [29]  30  31  32  İleri   Son