17
KÜTBO AKREDİTASYON DENETİMİNİ

BORSAMIZ TOBB AKREDİTASYON DENETİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Borsamız 13 Eylül 2012 tarihinde TOBB Akreditasyon kapsamında denetlenmiştir.
Yapılan denetimin öncesinde düzenlenen açılış toplantısına Borsamız Meclis Başkanı Ali BERBER, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Necati GÜLTEKİN , İbrahim DURMAZ , Genel Sekreter V. Yasemin YOL, TSE Denetçisi Fatih SAĞDIÇ, TOBB Akreditasyon Kurul Sekreteri Volkan TUFAN, Borsamız Akreditasyon Sorumlusu Ahmet GÖZEL ve borsamız birim amirleri de katıldılar. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA yapmış olduğu açılış konuşmasında yapılacak denetimin borsamız adına hayırlı olmasını diledi. Denetçiler Borsamız birimlerini gezip incelemeler de bulundular. Günün sonunda üst düzey yöneticilerimizin de katılımıyla düzenlenen kapanış toplantısıyla denetim başarılı bir şekilde tamamlandı.

[Devamını oku...]

09
KIRSAL KALKINMA DESTEKLEME PROGRAMI

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI KAPSAMINDA RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

 

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/09/20120904-8.htm

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI KAPSAMINDA TARIMA DAYALI EKONOMİK YATIRIMLARIN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ YAYINLANMIŞTIR.

[Devamını oku...]

14
TOBB BAŞKANINDAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

TOBBİstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde yapıldı.​

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya Tobb Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Davetlisi olarak Yönetim Kurulu Başkanları istişare toplantısına katıldı

[Devamını oku...]

09
ANFAŞ FRESH ANTALYA MEYVE SEBZE FUARI

ANFAŞ FRESH ANTALYA MEYVE SEBZE FUARI 15-17 KASIM 2012 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK
İhracatın Kalbi Anfaş’ta atıyor
Bu yıl 6. sini düzenlenen Anfaş Fresh Antalya Fuarı uluslararası yaş- kuru meyve – sebze ticaretinin Türkiye’deki tek iş platformu olup Fresh Antalya Türkiye’nin özellikle hasat sonrası meyve sebze ticareti konusunda uluslararası fuardır.
Fuar da üreticiler, ihracatçılar, ithalatçılar, komisyoncular, süpermarket zincirleri, otel Satınalma müdürleri, soğuk hava depo firmaları, ambalaj, lojistik, laboratuvar ve analiz firmaları bir araya gelmektedir.
Farklı sebze ve meyve çeşitlerini üreten, satan firmalara ulaşmak ve satın alma bağlantılarını kurmak için FreshAntalya 2012 fuarı buluşma noktası olmuştur.
15-17 Kasım 2012 tarihinde 6. Anfaş FreshAntalya, Uluslararası Meyve, Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı altı İhracatçı Birliğinin ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı Toptancı Hal Müdürlüğünün fuara katılımıyla kapılarını açılacaktır.
Fuara katılmak isteyen üyelerimize duyurulur.

[Devamını oku...]

05
KÜTBO’YA ZAFER KALKINMA AJANSINDAN DESTEK

KÜTBO'NUN SÜKAP KAPSAMINDA ZEKAYA SUNMUŞ OLDUĞU HUBUBAT ALIM SATIM SALONU PROJESİ İL BİRİNCİSİ OLDU

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından açılan Sürdürülebilir Kırsal Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) kapsamında Kütahya Ticaret Borsası olarak hazırlanan “Kütahya Yeni Borsasına Zeka ile Kavuşuyor” isimli projesi hibe kazandı. KÜTBO’nun İnşaatı devam eden Yeni Hizmet Binasının Hububat alım satım salonu,Laboratuvar, Kantar ve eletronik alt yapılarının tamamlanacak olduğu ilgili hibe desteği sözleşmesi, Zeka Hizmet binasında 26.06.2012 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ALTINKAYA ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necati GÜLTEKİN ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Yılmaz ÖZMEN tarafından imzalandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ALTINKAYA ;
“ Bilindiği gibi Zafer Kalkınma Ajansı geçtiğimiz aylarda açmış olduğu SÜKAP Programı kapsamında kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik yenilikçi projelerini destekleyeceğini açıkladı. Kütbo olarak inşaatı devam etmekte olan Borsa Hizmet Binasının Elektronik Hububat alım- satım Müzayede Salonunun tefrişi, dekorasyonu, inşaat harcamalarının ve elektronik altyapısının % 50 oranında hibe desteğinden faydalanmak için Zafer Kalkınma Ajansına projemizi sunduk. ZEKA’ya bu program kapsamında sunulan 91 proje mali kapasite, ilgililik, sürdürülebilirlik, bütçe etkinliği başlıklarında puanlanarak, hibe desteği kazanan projeler belirlendi.Kütahya ilindeki sunulan projeler arasından Borsamız projesi en yüksek puanı alarak, 1.sıradan hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Yeni Borsa Hizmet Binamız İlimiz ve bölgemiz ekonomisine, tarım sektörüne büyük faydalar sağlayacak olup, Üyelerimize ve çiftçimize hizmette en üst düzeyde katkı sağlamaya devam edecektir. Kazanılan bu Proje ile ZEKA’nın da desteği alınarak daha kısa sürede Modern Borsacılığa adım atmanın gururu içindeyiz, dedi.

[Devamını oku...]

30
TSE//*DEN KÜTBO//*YA KALİTE DENETİMİ

TSE’DEN KÜTAHYA TİCARET BORSASINA “KALİTE” DENETİMİ

Kütahya Ticaret Borsası, üyelerine daha iyi hizmet vermek amacıyla başlattığı ‘kalite’ çalışmalarını sürdürüyor. Kütahya Ticaret Borsası’nda oluşturulan ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi Türk Standartları Enstitüsü’nden Başdenetçi Arzu Mütevvelli tarafından denetlendi.
Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya, Başkan Yardımcısı Necati Gültekin, Sayman Hakan Karaaytaç, Üye Zafer Bintepe ve Meclis Başkanı Ali Berber, Genel Sekreter V. Kalite Yönetim temsilcisi Yasemin Yol ve Borsa personeli ile bir araya gelen Başdenetçi Arzu Mütevvelli, verilen hizmetlerle ilgili detaylı bilgi aldı. KÜTBO Başkanı Ahmet Altınkaya, KÜTBO’nun üyelerine kaliteli hizmet sunma hedefinde olduğunu belirterek, sistem ile ilgili Arzu Mütevvelli’ye bilgi verdi.

KÜTBO’YA TAM NOT
KÜTBO’nun evrakları, çalışmaları, sistemin işleyişi, hizmet sunumu, insan kaynakları ile ilgili yeterliliklerini değerlendiren Başdenetçi , inceleme sonucunda akredite borsa olma yolunda hızla ilerleyen KÜTBO’nun standarda uygun hizmet verdiğini belirterek, TS EN ISO 9001 2008 KYS belge geçerliliğinin devamı için olumlu görüş bildirileceğini kaydederek Kütahya Ticaret Borsası’nın üyelerine daha iyi hizmet vermek için geliştirdiği kalite sisteminin sürdürülebilir olduğunu da bildirdi.

[Devamını oku...]

22
TMO ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI..

2012 yılında Anadolu Kırmızı Sert Ekmeklik Buğday için Ton başına 665 TL olarak belirlenmiştir.

 

TMO Alım Fiyatları Açıklandı...

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi EKER'in

2012 Dönemi Hububat Politikaları Kamuoyu Açıklaması

Değerli Basın Mensupları ve Değerli Katılımcılar,

2011 yılı dünya buğday üretimi, bir önceki yıla göre 42 milyon tonluk rekor bir artışla 695 milyon ton olarak gerçekleşmişti.

2012 yılında ise dünya ekim alanlarında kayda değer bir değişiklik olmamasına karşın, verimdeki düşüşle bağlantılı olarak üretimin 671 milyon ton seviyelerine gerileyeceği öngörülmektedir.2011 yılında 202 milyon ton olan dünya buğday devir stoklarının, 2012 yılında 191 milyon ton olması beklenmektedir. Ülkemizde 2011 yılında 21,8 milyon ton olarak gerçekleşen buğday üretiminin, 18,7 milyon tonu iç tüketimde kullanılmıştır. Ülkemizin 2012 yılına buğday devir stoku 3,1 milyon tondur.

[Devamını oku...]

15
2012 YILI ÜYE AİDATLARININ ÖDENMESİ

2012 YILI ÜYE AİDATLARI 1. TAKSİT ÖDEMESİ - 01 - 30 HAZİRAN 2012 TARİHLERİ ARASINDADIR

 

DUYURU


2012 YILI ÜYE AİDATLARI 1. TAKSİT ÖDEMESİ

01 - 30 HAZİRAN 2012 TARİHLERİ ARASINDADIR.

AİDATLARINIZIN ZAMANINDA ÖDENMESİNİ

RİCA EDER, SÜRESİNDE ÖDENMEYEN AİDATLARA,

6183 SAYILI AMME ALACAKLARI

TAHSİL USULÜ HAKKINDAKİ KANUN UYARINCA

GÜNLÜK GECİKME ZAMMI UYGULANACAĞINI BİLDİRİR,

HAYIRLI İŞLER DİLERİZ.

KÜTAHYA TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

11
UMEM BECERİ //*10 PROJESİ

TARIM ve HİZMET SEKTÖRÜNDE NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİLECEK

UMEM ( Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri ) Beceri 10 projesi kapsamında Sanayiden sonra Tarım ve Hizmet sektörlerinde de nitelikli eleman yetiştirilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ,Milli Eğitim Bakanlığı ,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile başlatılan UMEM Beceri 10 projesi tüm Türkiye'de uygulanmaktadır.Proje kapsamında işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olarak 2500'e yakın kurs açılmış , bu kurslardan başarı ile mezun olan kursiyerlerin çoğu projeye katılan firmalarca istihdam edildiler.

[Devamını oku...]

21
TOBB VERGİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

TOBB VERGİ KOMİSYONU TOPLANTISINA, KOMİSYON ÜYESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ AHMET ALTINKAYA KATILDI


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı olarak faaliyet gösteren Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Vergi Komisyonu, Basın-Yayın Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu TOBB’un 67. Genel Kurulu öncesi TOBB Birlik Merkezi’nde olağan toplantılarını gerçekleştirdiler.​

[Devamını oku...]

21
TOBB 67. GENEL KURULU YAPILDI

Bu yıl 60’ıncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 67. Genel Kurulu TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ka

TOBB ETÜ’de yapılan Genel Kurul’a Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, bürokratlar, iş dünyasının temsilcileri ile TOBB delegeleri katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, girişimcilere ve TOBB delegelerine “Türkiye sizlerle büyük. Türkiye ekonomisi sizlerle güçlü. Türkiye sizlerle birlikte, büyük hedeflerine yürümeye devam edecek” diye seslendi.

[Devamını oku...]

21
TOBB 67.GENEL KURULDA BORSAMIZ STAND AÇTI

KÜTBO TOBB 67. GENEL KURULDA TOBB İKİZ KULELERİN BAHÇESİNDE STANDT AÇARAK TAVŞANLI LEBLEBİSİNİ TANITTI

Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni’nin ardından, TOBB Birlik Merkezi bahçesinde kurulan standları gezdi.
Oda ve Borsaların standlarını tek tek gezerek, yöresel yiyeceklerin tadına bakan ve ürünlerini inceleyen Hisarcıklıoğlu, Çiçek ve Yazıcı stand görevlileri ve oda ve borsa başkanlarından ürünlere ilişkin bilgi aldılar. KÜTBO Başkaını Ahmet ALTINKAYA Leblebinin ana vatanından leblebiyi tanıtmak için burdayız üyelerimizin ürettikleri leblebiler çok çeşitli olup burda onların ürettikleri Leblebi çeşitleri ile katılmakdan gurur duyuyoruz dedi.

[Devamını oku...]

24
26. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI

İşSağlığı ve Güvenliği Haftası 04-06 Mayıs 2012 tarihlerinde düzenlenecektir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gönderilen yazıda;

TOBB'dan gelen yazıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB)'nın yazısına atıfta bulunularak, ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği kavramının geliştirilmesi, yapılan çalışmaların kamuoyuna aktarılması, toplumsal duyarlılığın artırılması ve konuyla ilgili mevzuatın etkin uygulanabilmesinin sağlanması amacıyla düzenlenmekte olan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinliklerinin 26’ncısının 4-6 Mart 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da düzenleneceği bildirilmektedir. Yazıda devamla ‘’26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’’ ile ilgili detaylara ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün web sayfasından (www.isggm.gov.tr) ulaşılabileceği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

20
KÜTBO KÜTAHYA TARIM FUARINDA STAND AÇTI

KÜTBO 19.04.2012 tarihinde açılan 4.Kütahya Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstri Fuarında Stand açtı.
Kütahya 4. Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstri Fuarın da Stand açtı Açılışda Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya,Meclis Başkanımız Ali Berber, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Necati Gültekin ve İbrahim Durmaz Fuar açılışında stantda hazır bulundular.Sayın Valimiz Kenan Çiftçi ve Belediye Başkanımız Mustafa İça'nın Standtımızı ziyaretleri.

[Devamını oku...]

20
TEVKİFAT ORANI%1 OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

TOBB19.04.2012 Tarih 0546/9244 sayılı yazısı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sigorta Primleri Genel Müdürlüğünce, Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri'ne 06.03.2012 tarih ve B.13.2. SGK.0.10.04.06. 2012-6 sayılı e-posta yoluyla gönderdiği yazıda...

TOBB 19.04.2012 Tarih 0546/9244 sayılı yazısı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sigorta Primleri Genel Müdürlüğünce, Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri'ne 06.03.2012 tarih ve B.13.2. SGK.0.10.04.06. 2012-6 sayılı e-posta yoluyla gönderdiği yazıda; tarımsal faaliyette bulunan sigortalıların sattıkları ürün bedelleri üzerinden prim borçlarına mahsuben yapılan kesinti oranının %5 olarak uygulanması gerektiğini bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

Sayfa 27 / 30İlk   Geri   21  22  23  24  25  26  [27]  28  29  30  İleri   Son