03
TOBB 68.GENEL KURULA BORSAMIZ KATILDI

TOBB Mali Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB camiasının, özel sektörün birlikten doğan gücü olduğunu belirterek, “Hem Türkiye’ye, hem de dünyaya örnek olan bu geleneğimiz sayesinde, bugün OECD tarafından komşu coğrafyamızdaki tüm ülkelere bizim Oda ve Borsa yapımız örnek gösteriliyor” dedi.Bu sene Oda-Borsalarımızdaki seçimlerde rekor sayıda adayın yarıştığını görüyoruz. Hem meslek komitelerinde, hem meclis üyeliklerinde büyük bir rekabet yaşanıyor. Bu aslında sizlerin görevinizi ne kadar iyi yaptığınızın, bulunduğunuz yerin kıymetini ne kadar artırdığınızın en somut göstergesidir.

[Devamını oku...]

03
KÜTBO ORGAN SEÇİMLERİ YAPILDI

Kütahya Ticaret Borsası Organ Seçimleri 02 Mayıs 2013 Perşembe günü Borsa Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

Meclis Üyelerinin belirlenmesi ile tamamlanan KÜTBO Organ Seçimleri 07 Mayıs 2013 tarihinde Meclis Üyeleri arasında yapılacak seçimle; Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Disiplin Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliği Delegeleri belirlenecektir. Borsa Başkanlığına yeniden seçilen Ahmet ALTINKAYA, Seçimlerin gayet güzel ve olumlu geçtiğini belirterek, “tüm arkadaşlara ve üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

[Devamını oku...]

03
KÜTBO KÜTAHYA TARIM FUARINDA STAND AÇTI

KUTBO 25-28 Nisan Tarihlerinde açılan 5.Kütahya Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstri Fuarında Stand açtı.

KUTBO Kütahya 5. Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstri Fuarın da Stand açtı. Fuar açılışında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Necat Gültekin, İbrahim Durmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Karaaytaç standta hazır bulundular. Ziraat Odaları Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar ve Valimiz Sayın Kenan Çiftçi ile beraberindeki heyet Borsa Standtımızı ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

19
KÜTAHYA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI

Borsamızında Tertip Komitesinde olduğu Kütahya 5.Tarım Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 25/28 Nisan 2013 tarihlerinde Kütahya Belediyesi Fuar Merkezinde açılıyor.
 

[Devamını oku...]

04
EKMEĞİNİZİ İSRAF ETMEYİN TASARRUF EDİN

Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'na ilişkin Başbakanlık Genelgesi 2 Nisan 2013 tarihinde yayınlanmıştır.

Ülkemizde ekmek israfının önlenmesine yönelik tedbirlerin ivedilikle alınması amacıyla Hükümet tarafından 17 Ocak 2013 tarihinde başlatılan ve TMO koordinatörlüğünde yürütülen “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası” ile ilgili Başbakanlık Genelgesi, 02 Nisan 2013 tarihli ve 28606 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

[Devamını oku...]

28
İŞ DÜNYASINDA ÇEK RİSKİ SONA ERİYOR

17 OCAK 2013 tarihinde Elektronik çek istihbarat Raporu adı altında, Bankalar Birliği bünyesinde yer alan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş tarafından çeklerin istihbaratının 7 gün 24 saat anlık istihbaratının yapılabilmesi projesi hayata geçmiştir.

2012 yılında emisyon hacmi olan piyasadaki kağıt para 67 Milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Sadece bankalar arası takas merkezi üzerinden gerçekleşen çek tahsilat tutarı, adetsel olarak yaklaşık 20 milyon adet ve tutar olarak 350 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.Çeklerini takas yoluyla tahsil etmeyenler ve çeklerini aynı gün banka veznesinden alanlar ise bu tutara yakın bir orandadır. Bu sebeple, ülkemizde 2012 yılında, yaklaşık 2 milyon çek kullanıcısı firma üzerinden 70 milyon adet çek ve toplamda 700 milyar TL’lik bir çek hacmi gerçekleşmiştir.

[Devamını oku...]

15
TİCARET BORSASI BÖLÇEK ORTA OKUL KUPA SEVİNÇİ

Ticaret Borsası Bölcek İlk-Orta Okul Müdürü ve beraberindeki Kız Voleybol takımı Borsa Yönetim Kurulunu ziyaret ederek kupa sevinçlerini Başkan Ahmet Altınkaya ile paylaştı.

Ticaret Borsası Bölçek İlk-Orta Okul Müdürü Halil İbrahim Aktaş, Beden eğitimi öğretmenleri ve beraberindeki kız voleybol takımı Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya’yı Makamında ziyaret ettiler. Kız voleybol takımının başarılı çalışmaları ile voleybol müsabakalarında İl ikincisi olarak, kupa sevinçlerini Borsamız Başkanı ile paylaştılar
 
Başkan Altınkaya öğrencilerin göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ziyarette Öğrencilerin maçlarda kullanmaları için Borsa tarafından yaptırılan forma, eşofman ve voleybol topları Başkan Ahmet Altınkaya tarafından öğrencilere hediye edildi.
 
 
Ticaret Borsası İlk Orta Okulu Müdürü ve öğrencilerinin yapmış olduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Necati Gültekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Bintepe hazır bulundular.
 

[Devamını oku...]

15
ZEKA VE MARKA AJANSLARI BORSA İNŞAAT ZİYARETİ

Zafer Kalkınma ajansına sunulan ve kazanılan Borsa Satış salonu projesi çalışmaları Zeka izleme ve değerlendirme birimi tarafından diğer Ajans yetkililerine örnek inşaat projesi olarak yerinde gösterildi.
Kütahya Borsasına Zeka ile kavuşuyor projesi hızla devam etmekte olup, yapılan çalışmalar ve binanın son hali Zafer Kalkınma ajansı Değerlendirme ve izleme birim başkanı Yahya Kişioğlu ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Kerem Akdağ ve Ömer Kaya tarafından gezilerek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya’dan proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA, Başkan Yrd. Necati GÜLTEKİN ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Bintepe ile İnşaat işlerini yapan Özdoğanay Ltd.Şti Yetkilisi Ömer AŞMAN hazır bulundular.
 

[Devamını oku...]

15
BAŞ SAVCI VE BARO BAŞKANI BORSAYI ZİYARETİ

Baş savcı Hüseyin Çınar ve Baro Başkanı Sabit Özdoğlar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret ettiler


Baş savcı Hüseyin Çınar ve Baro Başkanı Sabit Özdoğlar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret ettiler.
Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya Ticaret Borsası Yeni Hizmet binası inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çağdaş Borsacılık anlayışı ile yola çıkıldığını ifade ederek Ticaret Borsası arazisine yapılacak yatırımlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
Sayın Başsavcı Hüseyin Çınar Ticaret Borsası Yeni hizmet binasının konumu ve hizmeti ile ilimize sağlayacağı büyük katkıları dile getirdi.

[Devamını oku...]

15
BİLİM SANAYİ VE TEKN. İL MÜD. BORSA ZİYARETİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Şaban Küçükgümrah Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret etti.
Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Şaban Küçükgümrah Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret etti.

[Devamını oku...]

27
KUTBO’YA VERGİ HAFTASI ZİYARETİ

İl Defterdarı Mehmet Saygı ve beraberindeki heyeti, KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA makamında kabul etti.

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Defterdarı Mehmet Saygı ve beraberindeki heyeti, KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA makamında kabul etti.

İl Defterdarı Mehmet Saygı Kutladığımız vergi haftasında verginin tabana yayılması, mükellefin daha bilinçli hale gelmesi için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini, Yapılan hizmetlerde tespit edilen aksaklıkların kendilerine bildirilmesini, bu aksaklıkları düzeltmek için gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek, hizmet için var olduklarını söyledi.
KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA, İl Defterdarı ve beraberindeki Vergi Dairesi Müdürlerinin Vergi Haftası’nı kutlayarak,Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamasının yolu, ülke olarak gelişip kalkınmışlığın yolu, ödediğimiz vergilerden geçiyor. İnsanların ödediği vergileri iyi birer hizmet olarak geri aldıklarında vergi ödemekten kaçınmadıklarını söyleyen Başkan ALTINKAYA, vergi gelirlerinin ülkenin kalkınması için önemli olduğunu ifade etti.
Kütahya Defterdarı Sayın Mehmet Saygı, Gelir Müdürü Coşkun Akaoğlu, 30 Ağustos Vergi Dairesi Müdürü Ferhat Zan ve Çinili Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yağcı’nın katıldığı ziyarette KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA ve Başkan Yrd.Necati GÜLTEKİN hazır bulundu

[Devamını oku...]

05
AB KIRSAL KALKINMA (IPARD) PROGRAMI BAŞLIYOR

TKDK Proje Kapsamında 5.000 € ‘dan 3.000.000 €’ya kadar proje ile yapılan müracaatlarda her bir proje için % 50 ile %65 arasında değişen oranlarda hibe desteği verecek.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü 15 Şubat 2013 – 15 Mart 2013 tarihleri arasında proje başvurusu kabul etmek üzere 23.01.2013 tarihinde 9. Çağrı İlanına çıkmış olup, %50’den %65’e kadar varan karşılıksız (geri ödemesiz) hibe fonlarından yararlanılabileceğini duyurdu.

Hibe kapsamında olan yatırım alanlarına ve hibe miktarlarına ilişkin bilgilendirme dokümanı için lütfen tıklayınız.

[Devamını oku...]

01
AHMET ALTINKAYA DAN TARIM BAKANINA ZİYARET

KUTBO YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET ALTINKAYA , ORGANİZE HAYVANCILIK SANAYİ BÖLGESİ ÇALIŞMALARI İÇİN SAYIN MİLLETVEKİLİMİZ H.FEHMİ KİNAY VE BERABERİNDEKİ HEYET İLE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI M.MEHDİ EKER'İ ZİYARET ETTİ

KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA , Sayın Milletvekilimiz Hasan Fehmi KİNAY, Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, HAYKOP Başkanı Yusuf Çalışkan, Çavdar Hisar Belediye Başkanı Halil BAŞER den oluşan heyet Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Sayın M.Mehdi EKER 'i makamında ziyaret ederek. İlimiz Çavdarhisar ilçesinde kurulacak olan ve Borsamızında kurucu ortaklığının olduğu Organize Hayvancılık Sanayi Bölgesi Kuruluş çalışmaları hakkında görüşülmüştür.

[Devamını oku...]

29
ODA VE BORSA SEÇİMLERİ ERTELENDİ

ODA VE BORSA SEÇİMLERİ MAYIS VE HAZİRAN AYINA ERTELENDİ

Bakanlar Kurulu'nun 28/01/2013 günlü toplantısında, Oda, Borsa seçim takviminin MAYIS ayında başlamasına, T.O.B.B. Genel Kurulu’nun da Ağustos ayında yapılmasına karar verildi.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu hafta sonu fiilen başlaması gereken oda ve borsa seçimlerinin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nun ertelendiğini açıkladı.

Arınç yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu’nun kabul ettiği kararnamenin yayımlanmak üzere Resmi Gazete’ye gönderildiğini duyurdu.

Buna göre; Şubat ayının başında başlaması düşünülen oda ve borsa seçim takvimi MAYIS ayına, TOBB Başkanlık ve diğer organ seçimleri de Ağustos ayına ertelendi.

TOBB, yeni meslek gruplandırmalarına ilişkin yapılan itirazların sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan oda ve borsa seçimlerinin makul bir süre ertelenmesi talebinde bulunmuştu.
Borsamız seçim takvimine ait yeni düzenlemeler üyelerimize Merkez İlçe Seçim Kurulunca tekrar belirlenecek takvim dahilinde eş zamanlı olarak tekrar duyurulacaktır

Tüm Üyelerimize Duyurulur.
 

[Devamını oku...]

18
EFTC II. HİBE PROGRAMI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI

TOBB YAPILAN EFTC HİBE PROGRAM TOPLANTISINA YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET ALTINKAYA KATILDI

ETCF II. Oda/Borsaların AB-Türkiye Pozitif Gündemine Katkıları Hibe Programı Başlangış Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) yapıldı. Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya toplantıya katıldı.

[Devamını oku...]

Sayfa 26 / 30İlk   Geri   21  22  23  24  25  [26]  27  28  29  30  İleri   Son