05
TOBB 69.GENEL KURULU YAPILDI

BORSA BAŞKANI AHMET ALTINKAYA TOBB HESAPLARI İNCELEME KOMİSYONUNA SEÇİLDİ
TOBB’un 69’uncu Genel Kurulu’nda M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanlığına yeniden seçildi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 69. Genel Kurul'da, Hisarcıklıoğlu, toplam 1734 delegenin imzasıyla aday gösterildi. Tek aday olarak seçimlere giren Hisarcıklıoğlu, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıl süreyle TOBB Başkanı oldu. ​ 

[Devamını oku...]

16
VALİ KENAN ÇİFTÇİDEN KÜTBO’YA VEDA ZİYARETİ

Son Valiler Kararnamesi ile Ordu’ya atanan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Ticaret Borsası Yönetimine veda ziyaretinde bulundu.
KÜTBO Meclis Başkanı Ali Berber, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Necati Gültekin’in hazır bulunduğu ziyarette, Vali Kenan Çiftçi Seçimlerini yeni tamamlayan KÜTBO Yönetimine görevlerinde başarılarının devamını diledi. 

[Devamını oku...]

14
BAŞSAVCI ÇINAR’DAN KUTBO’YA VEDA ZİYARETİ

Ankara'ya Atanan Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar'ın Kutbo'ya Veda Ziyareti
Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, Kütahya Ticaret Borsası’na (KUTBO) veda ziyaretinde bulundu.
Ziyarette KUTBO, Meclis Başkanı Ali BERBER, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İbrahim DURMAZ hazır bulundu. 

[Devamını oku...]

03
TOBB 68.GENEL KURULA BORSAMIZ KATILDI

TOBB Mali Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB camiasının, özel sektörün birlikten doğan gücü olduğunu belirterek, “Hem Türkiye’ye, hem de dünyaya örnek olan bu geleneğimiz sayesinde, bugün OECD tarafından komşu coğrafyamızdaki tüm ülkelere bizim Oda ve Borsa yapımız örnek gösteriliyor” dedi.Bu sene Oda-Borsalarımızdaki seçimlerde rekor sayıda adayın yarıştığını görüyoruz. Hem meslek komitelerinde, hem meclis üyeliklerinde büyük bir rekabet yaşanıyor. Bu aslında sizlerin görevinizi ne kadar iyi yaptığınızın, bulunduğunuz yerin kıymetini ne kadar artırdığınızın en somut göstergesidir.

[Devamını oku...]

03
KÜTBO ORGAN SEÇİMLERİ YAPILDI

Kütahya Ticaret Borsası Organ Seçimleri 02 Mayıs 2013 Perşembe günü Borsa Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

Meclis Üyelerinin belirlenmesi ile tamamlanan KÜTBO Organ Seçimleri 07 Mayıs 2013 tarihinde Meclis Üyeleri arasında yapılacak seçimle; Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Disiplin Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliği Delegeleri belirlenecektir. Borsa Başkanlığına yeniden seçilen Ahmet ALTINKAYA, Seçimlerin gayet güzel ve olumlu geçtiğini belirterek, “tüm arkadaşlara ve üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

[Devamını oku...]

03
KÜTBO KÜTAHYA TARIM FUARINDA STAND AÇTI

KUTBO 25-28 Nisan Tarihlerinde açılan 5.Kütahya Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstri Fuarında Stand açtı.

KUTBO Kütahya 5. Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstri Fuarın da Stand açtı. Fuar açılışında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Necat Gültekin, İbrahim Durmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Karaaytaç standta hazır bulundular. Ziraat Odaları Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar ve Valimiz Sayın Kenan Çiftçi ile beraberindeki heyet Borsa Standtımızı ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

19
KÜTAHYA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI

Borsamızında Tertip Komitesinde olduğu Kütahya 5.Tarım Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 25/28 Nisan 2013 tarihlerinde Kütahya Belediyesi Fuar Merkezinde açılıyor.
 

[Devamını oku...]

04
EKMEĞİNİZİ İSRAF ETMEYİN TASARRUF EDİN

Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'na ilişkin Başbakanlık Genelgesi 2 Nisan 2013 tarihinde yayınlanmıştır.

Ülkemizde ekmek israfının önlenmesine yönelik tedbirlerin ivedilikle alınması amacıyla Hükümet tarafından 17 Ocak 2013 tarihinde başlatılan ve TMO koordinatörlüğünde yürütülen “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası” ile ilgili Başbakanlık Genelgesi, 02 Nisan 2013 tarihli ve 28606 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

[Devamını oku...]

28
İŞ DÜNYASINDA ÇEK RİSKİ SONA ERİYOR

17 OCAK 2013 tarihinde Elektronik çek istihbarat Raporu adı altında, Bankalar Birliği bünyesinde yer alan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş tarafından çeklerin istihbaratının 7 gün 24 saat anlık istihbaratının yapılabilmesi projesi hayata geçmiştir.

2012 yılında emisyon hacmi olan piyasadaki kağıt para 67 Milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Sadece bankalar arası takas merkezi üzerinden gerçekleşen çek tahsilat tutarı, adetsel olarak yaklaşık 20 milyon adet ve tutar olarak 350 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.Çeklerini takas yoluyla tahsil etmeyenler ve çeklerini aynı gün banka veznesinden alanlar ise bu tutara yakın bir orandadır. Bu sebeple, ülkemizde 2012 yılında, yaklaşık 2 milyon çek kullanıcısı firma üzerinden 70 milyon adet çek ve toplamda 700 milyar TL’lik bir çek hacmi gerçekleşmiştir.

[Devamını oku...]

15
TİCARET BORSASI BÖLÇEK ORTA OKUL KUPA SEVİNÇİ

Ticaret Borsası Bölcek İlk-Orta Okul Müdürü ve beraberindeki Kız Voleybol takımı Borsa Yönetim Kurulunu ziyaret ederek kupa sevinçlerini Başkan Ahmet Altınkaya ile paylaştı.

Ticaret Borsası Bölçek İlk-Orta Okul Müdürü Halil İbrahim Aktaş, Beden eğitimi öğretmenleri ve beraberindeki kız voleybol takımı Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya’yı Makamında ziyaret ettiler. Kız voleybol takımının başarılı çalışmaları ile voleybol müsabakalarında İl ikincisi olarak, kupa sevinçlerini Borsamız Başkanı ile paylaştılar
 
Başkan Altınkaya öğrencilerin göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ziyarette Öğrencilerin maçlarda kullanmaları için Borsa tarafından yaptırılan forma, eşofman ve voleybol topları Başkan Ahmet Altınkaya tarafından öğrencilere hediye edildi.
 
 
Ticaret Borsası İlk Orta Okulu Müdürü ve öğrencilerinin yapmış olduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Necati Gültekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Bintepe hazır bulundular.
 

[Devamını oku...]

15
ZEKA VE MARKA AJANSLARI BORSA İNŞAAT ZİYARETİ

Zafer Kalkınma ajansına sunulan ve kazanılan Borsa Satış salonu projesi çalışmaları Zeka izleme ve değerlendirme birimi tarafından diğer Ajans yetkililerine örnek inşaat projesi olarak yerinde gösterildi.
Kütahya Borsasına Zeka ile kavuşuyor projesi hızla devam etmekte olup, yapılan çalışmalar ve binanın son hali Zafer Kalkınma ajansı Değerlendirme ve izleme birim başkanı Yahya Kişioğlu ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Kerem Akdağ ve Ömer Kaya tarafından gezilerek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya’dan proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA, Başkan Yrd. Necati GÜLTEKİN ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Bintepe ile İnşaat işlerini yapan Özdoğanay Ltd.Şti Yetkilisi Ömer AŞMAN hazır bulundular.
 

[Devamını oku...]

15
BAŞ SAVCI VE BARO BAŞKANI BORSAYI ZİYARETİ

Baş savcı Hüseyin Çınar ve Baro Başkanı Sabit Özdoğlar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret ettiler


Baş savcı Hüseyin Çınar ve Baro Başkanı Sabit Özdoğlar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret ettiler.
Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya Ticaret Borsası Yeni Hizmet binası inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çağdaş Borsacılık anlayışı ile yola çıkıldığını ifade ederek Ticaret Borsası arazisine yapılacak yatırımlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
Sayın Başsavcı Hüseyin Çınar Ticaret Borsası Yeni hizmet binasının konumu ve hizmeti ile ilimize sağlayacağı büyük katkıları dile getirdi.

[Devamını oku...]

15
BİLİM SANAYİ VE TEKN. İL MÜD. BORSA ZİYARETİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Şaban Küçükgümrah Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret etti.
Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Şaban Küçükgümrah Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanını makamında ziyaret etti.

[Devamını oku...]

27
KUTBO’YA VERGİ HAFTASI ZİYARETİ

İl Defterdarı Mehmet Saygı ve beraberindeki heyeti, KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA makamında kabul etti.

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Defterdarı Mehmet Saygı ve beraberindeki heyeti, KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA makamında kabul etti.

İl Defterdarı Mehmet Saygı Kutladığımız vergi haftasında verginin tabana yayılması, mükellefin daha bilinçli hale gelmesi için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini, Yapılan hizmetlerde tespit edilen aksaklıkların kendilerine bildirilmesini, bu aksaklıkları düzeltmek için gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek, hizmet için var olduklarını söyledi.
KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA, İl Defterdarı ve beraberindeki Vergi Dairesi Müdürlerinin Vergi Haftası’nı kutlayarak,Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamasının yolu, ülke olarak gelişip kalkınmışlığın yolu, ödediğimiz vergilerden geçiyor. İnsanların ödediği vergileri iyi birer hizmet olarak geri aldıklarında vergi ödemekten kaçınmadıklarını söyleyen Başkan ALTINKAYA, vergi gelirlerinin ülkenin kalkınması için önemli olduğunu ifade etti.
Kütahya Defterdarı Sayın Mehmet Saygı, Gelir Müdürü Coşkun Akaoğlu, 30 Ağustos Vergi Dairesi Müdürü Ferhat Zan ve Çinili Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yağcı’nın katıldığı ziyarette KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA ve Başkan Yrd.Necati GÜLTEKİN hazır bulundu

[Devamını oku...]

05
AB KIRSAL KALKINMA (IPARD) PROGRAMI BAŞLIYOR

TKDK Proje Kapsamında 5.000 € ‘dan 3.000.000 €’ya kadar proje ile yapılan müracaatlarda her bir proje için % 50 ile %65 arasında değişen oranlarda hibe desteği verecek.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü 15 Şubat 2013 – 15 Mart 2013 tarihleri arasında proje başvurusu kabul etmek üzere 23.01.2013 tarihinde 9. Çağrı İlanına çıkmış olup, %50’den %65’e kadar varan karşılıksız (geri ödemesiz) hibe fonlarından yararlanılabileceğini duyurdu.

Hibe kapsamında olan yatırım alanlarına ve hibe miktarlarına ilişkin bilgilendirme dokümanı için lütfen tıklayınız.

[Devamını oku...]

Sayfa 25 / 30İlk   Geri   20  21  22  23  24  [25]  26  27  28  29  İleri   Son