24

Vergi Haftası dolayısıyla Kütahya Defterdarı Mehmet Saygı ve beraberindeki heyet Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetimine Ziyarette bulundu.

23 Şubat- 01 Mart tarihleri arasında kutlanan vergi haftası etkinlikleri kapsamında, İl Defterdarı Mehmet Saygı ve beraberindeki heyet Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Meclis Başkanı Ali BERBER ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyarette bulundu.

İl Defterdarı Sayın Mehmet Saygı; kutladığımız Vergi Haftasının amacı vatandaşlarımızın vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarını arttırmak, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri yada yöneticileri olacak gençlerimiz üzerinde sağlıklı bir vergi bilincini oluşturmak ve idare – mükellef ilişkilerini uyumlu hale getirmektir. Vergi bilinci yüksek olan toplumlarda ekonomik ve kültürel gelişimlerinde yüksek olduğunu belirtti.

KUTBO Meclis Başkanı Ali Berber, İl Defterdarı Saygı ve beraberindeki heyetin vergi haftasını kutladı. vergi vermenin kutsal bir görev olduğuna vurgu yaparak, herkesin vergi verme yükümlülüğü olduğunu ve bu bilinçte olunması gerektiğini, kayıt dışı işlemlerin azalmadığı sürece ekonominin güçlü olamayacağını ve bu konuda Ticaret Borsalarının öneminden bahsetti.

Ziyarette KÜTBO Meclis Başkanı Ali Berber, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Necati Gültekin, İbrahim Durmaz, Yönetim Kurulu Sayman Üye Hakan Karaaytaç ve Yönetim Kurulu üyesi Zafer Bintepe hazır bulundular.

Okunma Sayısı: 3440
resim