15

KÜTAHYA TİCARET BORSASI TARAFINDAN YAPTIRILAN ON DERSLİKLİ, BİLGİSAYAR VE FEN LABORATUARLARI OLAN, RESİM VE MÜZİK ODALARIYLA, ÇOK AMAÇLI SALONU VE ANA SINIFI BULUNMAKTADIR.
KÜTAHYA TİCARET BORSASI İLKÖĞRETİM OKULU AÇILIŞI 15 MAYIS 2008 TARİHİNDE SAYIN MİLLİ EĞİTİM BAKANI HÜSEYİN ÇELİK TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. ÇOK SAYIDA DAVETLİNİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞEN AÇILIŞDA YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ AHMET ALTINKAYA’NIN AÇILIŞ KONUŞMASI
Sayın Bakanım,
Sayın Valim, Sayın Millet vekillerimiz, Sayın Müsteşarımız, Sayın T.O.B.B Konsey Başkanım, Sayın Belediye Başkan yardımcısı, Sayın protokol mensupları, Saygıdeğer davetliler;
Kıymetli Bölcek halkı ve basınımızın güzide temsilcileri.
Yapılmasına vesile olduğumuz, katkılarda bulunduğumuz ilköğretim okulumuzun, açılış törenine hoş geldiniz şeref verdiniz.
Öncelikle okulumuzun yapılmasında emeği geçen Bölcek Mahallesi muhtarına, Bölcek mahallesi sakinlerine, borsamızın üyelerine, meclisine ve Yönetim kuruluna, katkıda bulunan işadamlarımıza, Tarım İl Müdürümüze, İl Genel Meclis üyelerimize ve Sayın Valimize Şükranlarımı ve Teşekkürlerimi huzurlarınızda arz etmek istiyorum.
Değerli misafirler
Millet olarak geçmişimizden aldığımız destekle geleceğimizi oluşturma yolunda yeni adımlar atmalıyız.
Çocuklarımız bizim yarınlarımızdır. Yarınlarımız bizim en büyük zenginlik kaynağımızdır. Genç ve dinamik nüfusumuzun gelecekten emin olmaları, ailelerine ülkemize ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmeleri ancak iyi eğitim almalarıyla mümkündür.
Eğitimdir ki Bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; yada milleti esaret ve sefalete terk eder. İlköğretim davası insan olma, millet olma davasıdır. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu veciz sözlerinden ders almalıyız.
Değerli Bakanım;
İlköğretim çağındaki her Türk çocuğunu;

Milletin Kültür ve manevi değerlerini benimsemiş
Bilimsel düşünceyi rehber edinmiş,
Doğayı ve çevreyi koruyup, geliştiren
Dünyanın her yerinde başarılı olacağına inanmış
Kendine güveni tam bireyler olarak yetişmiş; görmek istiyor ve bekliyoruz.Saygıdeğer misafirler; Çocuklarımızın hem iyi eğitim almaları için, hem de Ticaret Borsası olarak sosyal sorumluluğumuz gereği bu tür eğitim faaliyetlerini bundan sonrada destekleyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle okulumuzun hayırlı nesiller yetiştirmesini temenni eder, saygılar sunarım.

Okunma Sayısı: 1859
resim