TOBB 64.GENEL KURULU VE BAŞKAN SEÇİMİ YAPILDI

  • 04.05.2009

Hisarcıklıoğlu, Yeniden TOBB Başkanı Seçildi TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB 64. Genel Kurulunda yapılan seçimde 1.362 geçerli oyun tamamını alarak yeniden başkan seçildi.

02 Mayıs 2009 tarihinde yapılan TOBB 64. Genel Kurul Toplantısına Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA,Meclis Başkanı Ali BERBER, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necati GÜLTEKİN ve Genel SekreterV. Yasemin YOL katılmıştır. TOBB Genel Kurul Toplantısında Birlik Başkanı, Birlik Yönetim Kurulu, Konseyler ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimleri yapılmıştır. Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ALTINKAYA TOBB Vergi Komisyonuna seçildi.

TOBB’un 22. Başkanı olan HİSARCIKLIOĞLU, 12 yıl görev yapan ilk başkan olacak. Salona girişi sırasında delegeler tarafından ayakta alkışlanan HİSARCIKLIOĞLU, teşekkür konuşması yaptı. HİSARCIKLIOĞLU, birlik ve beraberliğin olduğu yerde bereketinde olacağını belirterek, “Başarının tamamen sahibi sizsiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. Eksiklikler noksanlıklar varsa bu benimdir. Liderlik bunu gerektirir. Üç dönem odalar birliği başkanlığı yaptım. Bu bana karşı gösterdiğiniz teveccühünüz. Sizlere hizmet etmek bu ülkeye hizmet etmektir” diye konuştu.
Salonda 365 oda ve birlik başkanı bulunduğunu ve bütün başkanların kardeşi olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, sadece 14 tanesini yönetim kuruluna seçilebileceğini söyledi. Herkesin yönetim kurulu üyesi olduğunu, kimsenin ayrısı gayrısı olmadığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Aranıza fitne ve fesatın girmesine müsaade etmeyin” dedi.

TOBB Genel Kurul Toplantısı ile ilgili değerlendirmede bulunan ; KUTBO Başkanı Ahmet ALTINKAYA Ülkemiz ekonomisinin global krize bağlı olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiği bu günlerde TOBB Genel Kurul Toplantısının büyük önem taşıdığını belirterek gündeme taşınan beklenti ve öneriler Genel Kurulda önemli yer tutmuştur. TOBB 64.Genel Kurulu Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

TOBB 64.GENEL KURULU VE BAŞKAN SEÇİMİ YAPILDI
TOBB 64.GENEL KURULU VE BAŞKAN SEÇİMİ YAPILDI