05

KÜTBO'NUN SÜKAP KAPSAMINDA ZEKAYA SUNMUŞ OLDUĞU HUBUBAT ALIM SATIM SALONU PROJESİ İL BİRİNCİSİ OLDU

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından açılan Sürdürülebilir Kırsal Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) kapsamında Kütahya Ticaret Borsası olarak hazırlanan “Kütahya Yeni Borsasına Zeka ile Kavuşuyor” isimli projesi hibe kazandı. KÜTBO’nun İnşaatı devam eden Yeni Hizmet Binasının Hububat alım satım salonu,Laboratuvar, Kantar ve eletronik alt yapılarının tamamlanacak olduğu ilgili hibe desteği sözleşmesi, Zeka Hizmet binasında 26.06.2012 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ALTINKAYA ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necati GÜLTEKİN ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Yılmaz ÖZMEN tarafından imzalandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet ALTINKAYA ;
“ Bilindiği gibi Zafer Kalkınma Ajansı geçtiğimiz aylarda açmış olduğu SÜKAP Programı kapsamında kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik yenilikçi projelerini destekleyeceğini açıkladı. Kütbo olarak inşaatı devam etmekte olan Borsa Hizmet Binasının Elektronik Hububat alım- satım Müzayede Salonunun tefrişi, dekorasyonu, inşaat harcamalarının ve elektronik altyapısının % 50 oranında hibe desteğinden faydalanmak için Zafer Kalkınma Ajansına projemizi sunduk. ZEKA’ya bu program kapsamında sunulan 91 proje mali kapasite, ilgililik, sürdürülebilirlik, bütçe etkinliği başlıklarında puanlanarak, hibe desteği kazanan projeler belirlendi.Kütahya ilindeki sunulan projeler arasından Borsamız projesi en yüksek puanı alarak, 1.sıradan hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Yeni Borsa Hizmet Binamız İlimiz ve bölgemiz ekonomisine, tarım sektörüne büyük faydalar sağlayacak olup, Üyelerimize ve çiftçimize hizmette en üst düzeyde katkı sağlamaya devam edecektir. Kazanılan bu Proje ile ZEKA’nın da desteği alınarak daha kısa sürede Modern Borsacılığa adım atmanın gururu içindeyiz, dedi.

Okunma Sayısı: 1598
resim