EFTC II. HİBE PROGRAMI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI

  • 18.01.2013

TOBB YAPILAN EFTC HİBE PROGRAM TOPLANTISINA YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET ALTINKAYA KATILDI

ETCF II. Oda/Borsaların AB-Türkiye Pozitif Gündemine Katkıları Hibe Programı Başlangış Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) yapıldı. Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya toplantıya katıldı.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açılış konuşmasında;

AB-Türkiye Odalar Forumu II Projesi’ne (ETCF-II)ilişkin toplantıda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, proje kapsamında Türk ve AB üyesi ülkelerin odaları arasında bir dizi eşleştirmelerin yapıldığını belirterek, ''Türkiye'den 41 oda ve borsamız, AB üyesi ülkelerden 34 oda ile eşleştirildi.
AB-Türkiye Odalar Forumu II Projesi (ETCF-II), ''Oda/Borsaların Avrupa-Türkiye Pozitif Gündemine Katkıları Oda Ortaklıkları Hibe Programı Başlangıç Toplantısı'' TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, EUROCHAMBRES Genel Sekreteri Arnaldo Abruzzini, AB Türkiye Delegasyonu Birinci Müsteşarı Erwan Marteil ve Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) Başkanı Muhsin Altun'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hisarcıklıoğlu, Türkiye-AB oda geliştirme programlarının, oda ve borsaların hizmet kapasitesinin gelişmesine çok ciddi katkılar sağladığını belirtti.

Bu projeyle, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki odalarla da ileriye dönük işbirliği zemini oluşturulduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, son 10 yılda iş dünyasına dönük hizmet ve kapasitelerini, AB normları doğrultusunda hızla geliştirdiklerini ve bu kapsamda yeni hizmetler, faaliyet alanları ve kurumlar oluşturduklarını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, bu çerçevede hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi vererek, TOBB ETÜ, TEPAV, Kara Gümrük Kapıları Modernizasyonu şirketi, Türkiye-AB İş Geliştirme Merkezleri, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi, Türkiye-AB Küresel İş Köprüleri Projesi ve kısa süre içinde başlatacakları ''İşçi ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneklerinin Artırılması'' gibi projeleri geliştirdiklerini belirtti.

 

EFTC II. HİBE PROGRAMI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI
EFTC II. HİBE PROGRAMI BAŞLANGIÇ TOPLANTISI

 

 

 

 

İsmail Bayram EŞİT