03

TOBB Mali Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB camiasının, özel sektörün birlikten doğan gücü olduğunu belirterek, “Hem Türkiye’ye, hem de dünyaya örnek olan bu geleneğimiz sayesinde, bugün OECD tarafından komşu coğrafyamızdaki tüm ülkelere bizim Oda ve Borsa yapımız örnek gösteriliyor” dedi.Bu sene Oda-Borsalarımızdaki seçimlerde rekor sayıda adayın yarıştığını görüyoruz. Hem meslek komitelerinde, hem meclis üyeliklerinde büyük bir rekabet yaşanıyor. Bu aslında sizlerin görevinizi ne kadar iyi yaptığınızın, bulunduğunuz yerin kıymetini ne kadar artırdığınızın en somut göstergesidir.
İnanıyorum ki, bu süreci camiamıza yakışan olgunlukta geçireceğiz. Hep birlikte, demokrasinin güzelliğini bir kere daha yaşayacağız. Oda ve Borsa seçimlerinin şehirlerimize, camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah Ağustos ayında, seçimli Genel Kurul’umuzu, her zaman ki gibi en geniş katılımla, en geniş protokolle, büyük bir coşkuyla gerçekleştireceğiz

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar, Odalar-Borsalar ne iş yapar diyorlar. İşte Odalar ve Borsalar üyelerinin sorunlarını takip ediyor, derdine derman oluyor. Peki, bunlar yeter mi? Asla yetmez, yetmemeli! Zira üreten, istihdam eden, ihracat ve yatırım yapan bizler, daha iyilerini hak ediyoruz.

Biz artık asla o eski zihinsel zincirlere teslim olamayız. En iyisi, en güzeli neyse bu ülkede artık o olacak. Eskiden başka ülkelere bakıp imrenirdik, şimdi imrenilen bir ülke haline geldik. Odalarımız ve Borsalarımız tüm çevre coğrafyamızda rol model oldu. Bu farkı siz ortaya koydunuz. Bunu yaparken de asla değerlerimizi kaybetmedik. Asla kendi kültürümüze sırtımızı dönmedik. O değerlerin ışığında en çağdaş şekilde hareket ettik.

Ahi Evran diyor ki “doğru ol, sabırlı ol, dayanıklı ol.” Biz doğru olduk, sabırlı olduk. Gücümüzü bu değerlerden alarak, dağ gibi dayanıklı olduk. Geçmişte Ahilik, Türk iş âleminde örgütlenmeyi başlatmış, bu camiaya yol göstermiş, yön vermişti.
İddia ediyorum; Türkiye hakettiği yere kavuşacak. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri Türkiye olacak. Bunu da hep birlikte başaracağız. Kardeşliğimiz, birliğimiz, dirliğimiz hep daim olsun. Yolumuz, bahtımız her daim açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi
TOBB 68.Genel Kurul Toplantısına,KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTINKAYA, Meclis Başkanı Ali BERBER, Yönetim Kurulu Başnak Yardımcısı Delege Necati GÜLTEKİN ile Genel Sekreter V.Yasemin YOL katıldı.

Okunma Sayısı: 1458
resim