01

Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Chicago Borsası’nın açılış gongunu çaldı.

Türkiye’nin Aktif Ticaret Borsalarından biri olan Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) Başkanı Ahmet ALTINKAYA, Chicago Borsası’nın açılışına katıldı.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’la ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Chicago Borsası’nı ziyaret eden Altınkaya , borsanın açılış gongunu çaldı.
Ahmet ALTINKAYA yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan Yardımcımız Sayın Ali Babacan, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Beraberindeki Borsa Başkanları ile burada olmak Türkiye yatırım haftası kapsamında Dünyanın en büyük firmaları ile Ülkemiz adına görüşmeler yaparak yatırıma davet etmek büyük mutluluk veriyor. Türkiye artık dünyada söz sahibi bir ülke.Dünyanın Büyük Chicago Borsası seans açılışına Hükümet yetkilileri,Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlarının davet edilmesi Türk ekonomisinin çok büyük yol aldığı anlamına geliyor.
Başkan ALTINKAYA, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki Oda ve Borsa başkanlarıyla Chicago borsasında incelemeler yaptı.

Her geçen gün büyüyerek, Ülke ve Bölge ekonomisine destek ve güç ile katma değer sağlayan Borsamız, Bölgemizdeki Büyüme ile doğru orantılı gelişmektedir. Kütahya Ticaret Borsası olarak, amacımız Bölgenin ve hatta Ülkemizin referans Borsalarından biri olmak dedi.

 

Okunma Sayısı: 1662
resim