16

 KÜTAHYA TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU VE MECLİS BAŞKANI TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNİN İFTAR YEMEĞİ VE HİZMET ŞEREF BELGESİ PLAKET TÖRENİNE KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve Oda ve Borsaların meclis ve yönetim kurulu başkanlarının katıldığı iftar yemeğinde bir araya geldi. Ankara’da Birliğin Merkezinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün de onur konuğu olarak katıldığı iftar yemeğine TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Birliğin Yönetim Kurulu Üyeleri, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve üst düzey bürokratlar katıldı.İftar yemeğine Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya ve Meclis Başkanı Ali Berber katıldı
İftar yemeğinin ardından 10 ve 20 yıl süreyle oda ve borsalarda görev yapan Genel Kurul delegelerine Hizmet Şeref Belgeleri ve plaketleri, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, TOBB Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı tarafından verildi.
Program kapsamında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; TOBB camiası olarak; ailede birlik-beraberliğe, kadirşinaslığa, vefaya büyük önem verdiklerini belirterek şöyle konuştu: “Bu kapsamda, delege olarak belirli bir dönemi tamamlayan kardeşlerimize Hizmet Şeref Belgeleri’ni takdim ederiz. Camiamızın geleneği olarak bu töreni her yıl Mayıs ayındaki genel kurulumuzdan bir gün önce yapıyoruz. Ancak Soma’da meydana gelen maden faciasından dolayı, bu yıl 22 Mayıs tarihinde yaptığımız 70. Genel Kurulumuzda, bu töreni yapmadık. Törenimizi erteleyip, Soma için yardım kampanyası başlattık. Yardım kampanyamıza büyük destek oldu. Bu kapsamda toplanan 16 milyon 800 bin lirayı aşan bağışı, Sayın Başbakanımızın huzurunda ilgili kamu kurumuna ilettik. Bu vesileyle; Maden şehitlerimizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkan ve bağışta bulunan Oda ve Borsalarımıza, iş dünyamıza ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ise iş adamlarının önemli görevler üstlendiklerini, hatta diplomasi yaptırdıklarını da ifade ederek şunları dile getirdi: “TOBB sadece mensuplarının problemleri için değil, Türkiye'nin dertleri ve aynı zamanda Türkiye'nin dostlarının meseleleriyle de yakından ilgileniyor. Sadece bir projeyi Türk iş adamlarına almak için gittiğimiz ülkeler oldu. Telefon ettiğimiz krallar emirler, sultanlar, cumhurbaşkanları, yazdığımız mektuplar oldu. Son dönemde dış ticarette 35 milyar dolarlık işi Türk İş Adamları, yani sizler aldınız. Tabii sizin bu başarınız, bu kapasiteniz olmasa ben hiçbirinizi tanıtamaz, milyar dolarlık projeleri gerçekleştirebileceğinize referans olamazdım. Dolayısıyla esas maharet sizdeydi. Siz gücünüzü koydunuz, kabiliyetinizi gösterdiniz, o büyük işleri başarabileceğinizi söylediniz, biz de arkanızda durduk ve neticede kazanan Türkiye oldu'' dedi.

Okunma Sayısı: 2778
resim