KÜTBO Halkbank İle Protokol İmzaladı

  • 06.01.2021
  • kutbo

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO), Halkbankası ile Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı kapsamında protokol imzaladı.

 

Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansman kapsamında satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanı sunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altındaki 1,5 milyon işletmenin faydalanması amacıyla TOBB ile Halkbank işbirliği sağladı. KÜTBO üyelerinin bu sistemden faydalanması için KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ve Halkbank Kütahya Şube Müdürü Levent Kaya tarafından protokol imzalandı.

 

Protokol kapsamında Borsa üyelerinin faydalanacağı Paraf Ticari Kart ile alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılacağı belirtildi.

 

İmzalanan Protokol ile ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, "alıcı ve satıcı Borsamız Üyelerinin güven içinde alışveriş yapmasının önü açılıyor. Bu sayede çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde malımızı satacağız. Sattığımız mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alacağız. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle  yapacak. Yani kısaca, mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden, malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak" dedi.

 

Başkan Gültekin, geçtiğimiz günlerde, Ziraat Bankası işbirliğinde Borsamız üyelerinin mal alımlarında esnek vadelendirme ve taksit imkanı sağlayarak nakit akışını kolaylaştıracak olan “Bankkart Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi”ni  hayata geçirildiğini belirterek, şimdi de Halkbank ve Paraf kart ile işbirliği ile daha da büyütüldüğünü sözlerine ekledi. Gültekin İmzalanan protokolün tüm Borsa Üyelerine ve KOBİ’lere hayırlı olması temennisinde bulundu. 

KÜTBO Halkbank İle Protokol İmzaladı
KÜTBO Halkbank İle Protokol İmzaladı
KÜTBO Halkbank İle Protokol İmzaladı