KÜTBO Üyelerine "Güvenli Ticaret Sistemi" Tanıtımı Yapıldı

  • 29.12.2020
  • kutbo

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) tarafından 29 Aralık 2020 tarihinde Üyeleri için video konferans yoluyla “Güvenli Ticaret” Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

 

Bilindiği üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatılmış ve bu projeden Borsa üyelerinin de yararlanması amacıyla KÜTBO ile Ziraat Bankası Kütahya Şube Müdürlüğü ile protokol imzalanmıştı. Projenin detaylarının anlatılması ve Borsa üyelerinin daha etkin yararlandırılması adına KÜTBO tarafından üyelerine Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.

 

Program açılış konuşmasını yapan KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, TOBB ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol ile özellikle pandemi sürecinde ticarette yaşanan sıkıntılara bir nebze de olsun çözüm getireceğini söyledi. Ülkemizin Covid-19 Pandemisi nedeniyle geçirmiş olduğu zorlu süreçte TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında yürütülen çalışmalar ve yapılan girişimlerinden bahseden KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Üyelerinin ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman sağlanması adına TOBB öncülüğünde önemli bir projeye imza atıldığını belirtti.

 

Ziraat Bankası Kütahya Şube Müdürü Umut Naci Tarhan tarafından video konferans yoluyla gerçekleştirilen sunumla KÜTBO üyelerine proje detayları hakkında bilgi verildi. Güvenli Ticaret olarak adlandırılan sistemle, ürünün satıcılar (tedarikçiler) ve alıcılar açısından faydaları, diğer ürünlere göre avantajları, satıcı ve alıcılar için başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.

 

Sunumun ardından katılımcıların sorularının yanıtlanması ve görüşlerin bildirilmesi ile program sona erdi.

KÜTBO Üyelerine "Güvenli Ticaret Sistemi" Tanıtımı Yapıldı
KÜTBO Üyelerine "Güvenli Ticaret Sistemi" Tanıtımı Yapıldı

 

 

 

 

İsmail Bayram EŞİT