Risk Yönetimi Eğitimi Gerçekleştirildi

  • 15.06.2020
  • kutbo

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Akreditasyon Sistemi kapsamında 15 Haziran 2020 tarihinde video konferans aracılığı ile “Risk Yönetimi Eğitimi” düzenlendi.

 

3, 8 ve 11’inci dönem Oda ve Borsadan yaklaşık 89 kişinin katılım sağladığı eğitime Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Genel Sekreteri Yasemin Yol, Akreditasyon Sorumlusu Ahmet Gözel, Tescil Memuru Burhan Çelik ve Laboratuvar Sorumlusu Gülşah Avlupınar katıldı.

 

5 Yıldızlı Hizmet Kalitesi sunan Akredite Oda ve Borsaların denetim öncesi aldıkları bu tür eğitimin önemine dikkat çeken TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe, Koronavirüs salgını nedeniyle video konferans aracılığı ile Akreditasyon Sistemi Kapsamındaki eğitimlere hız kesmeden devam edildiğini belirtti.

 

Türk Loydu denetçilerinden Serkan Şahin’in sunumuyla gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında; Süreç Yönetimi, Riskin Tanımı, Risk Yönetiminin Amacı, Risk Yönetiminin Planlanması, Risklerin Değerlendirilmesi konularında detaylı bilgi verildi.

 

Oda ve Borsaların süreçleri dahilinde uygulamış oldukları örneklerin de incelendiği yaklaşık 4 saatlik eğitim programı soru cevap bölümüyle sona erdi. 

Risk Yönetimi Eğitimi Gerçekleştirildi
Risk Yönetimi Eğitimi Gerçekleştirildi