KOBİ'lere Büyük Nefes "TOBB Nefes Kredisi"

  • 29.04.2020
  • kutbo

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ile Kütahya Denizbank Şube Müdürü Şule Özbek İri Nefes Kredisi Hakkında basın açıklaması yaptı.

 

Denizbank’tan Koronavirüs (COVİD-19)  ile Mücadelede KOBİ’lere büyük NEFES

 

"Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Kredi Garanti Fonu’nun imzaladığı protokol çerçevesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Kütahya Ticaret Borsası finansman desteği Nefes Kredisi uygulaması başladı.

 

Denizbank, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ projesinde, elini taşın altına koydu ve katılımcı banka olarak yer aldı.

 

Cirosu 25 milyon TL’nin altında olan küçük işletmelerimiz, Oda ve Borsalarımızdan alacakları faaliyet belgesi ile Denizbank şubelerine başvurabileceklerdir. Üyelerimiz “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli  faaliyet belgesini  Borsamızdan alabileceklerdir.

 

Cirosu 25 milyon TL’nin altında olan küçük işletmelerimiz Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Kredi Garanti Fonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler, azami 50 bin TL; 3 milyon TL ile 25 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 100 bin TL kullanabilecektir.

 

TOBB Nefes Kredisi faizi, yıllık % 7.50 olacaktır.

 

2020 yılında anapara ve faiz ödemesi olmayacak. Kredi, 2021 yılında 12 eşit taksitte geri ödenecek. Kredi’nin % 80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.

 

Nefes Kredisi, ilk aşamada Denizbank şubeleri aracılığı ile kullanılacak. Daha sonra kamu bankaları da projeye katılacak.

 

Nefes Kredisi’nin uygulamaya geçmesinde emeği olan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Denizbank Genel Müdürü Sayın Hakan Ateş’e teşekkür ederiz."

 

KOBİ'lere Büyük Nefes "TOBB Nefes Kredisi"
KOBİ'lere Büyük Nefes "TOBB Nefes Kredisi"