25

Bölgenin en büyük sektörel fuarı olan Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 25 Nisan 2019 tarihinde 11. kez kapılarını ziyaretçilere açtı. 

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık açılış konuşmaları yaptılar.

 

Çocuk Gözüyle Tarım" konulu resim yarışmasına katılan ve değerlendirilmeye alınan 275 resim arasından ilk 3’e giren öğrencilere ödül verildi.

 

Açılış konuşmaların ardından Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) tarafından Ülkemizin gelişiminde ve kalkınmasında önemli yeri olan tarımın, genç nesillere aşılanması, sevdirilmesi ve özendirilmesi adına “Çocuk Gözüyle Tarım” teması adı altında KÜTBO ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen resim yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

KÜTBO’nun fuar Tertip Komitesinde bulunduğu ve bu yıl 25-28 Nisan 2019 tarihlerinde  11.si düzenlenen Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı açılışında yapılan törende İlk 3’e giren öğrencilere ödülleri Kütahya Valisi Sayın Ömer Toraman, Kütahya Belediye Başkanı Sayın Alim Işık ve Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Necati Gültekin tarafından verildi. Resim Yarışmasına katılan diğer öğrencilerin resimleri ise Kütahya Ticaret Borsası Standında fuar boyunca sergilenecek.  

 

Kütahya Ticaret Borsası’nın da stant açarak üyeleriyle buluştuğu Tarım makineleri ve ekipmanları, organik gübre, tohum, yem gibi ürünlerin tanıtılacağı Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 4 gün sürecek. 

Okunma Sayısı: 437
resim