22

“Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası kapsamında Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO), Kütahya İŞKUR İl Müdürlüğü ve Kütahya SGK İl Müdürlüğü iş birliğinde bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğindeki toplantıda “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla 25 Şubat 2019 tarihinde başlatıldığı günden beri, KÜTBO tarafından İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasına her alanda gerekli desteğin verildiğini söyledi.

 

Necati Gültekin, İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası dahilindeki devlet destekleri ve teşviklerinden  Borsamız üyeleri ve Kütahya İş Dünyasının doğru şekilde ve daha etkin yararlanabilmesi adına KÜTBO, İŞKUR İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü işbirliğinde Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri düzenlediklerini belirtti. Gültekin,  istihdam paketinde en küçük işletmeden, en büyük işletmeye kadar herkesin yararlanabileceği teşvikler olduğuna değinerek, İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasından herkesin yararlanması gerektiğini söyledi.

 

Açılış konuşması sonrasında, Kütahya İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan ve Kütahya SGK İl Müdürü İsmail Sayar tarafından; İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında yer alan  Yeni İstihdama Ücret Desteği, Çalışma Ödeneği, Yeni istihdamın SGK Primine, Vergisine Destek, Asgari Ücret Desteği, Düzenli Ödemeye Devamlı Destek, Kalkınmaya İlave Destek, Önce İşbaşı Eğitimi Sonra İstihdam Desteği, İhtiyaca Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek konularında ve detayları ile ilgili bilgi aktarımında bulunarak, katılımcıların sorularını yanıtladılar.

 

Seminer Yoğun İlgi Gördü

 

TOBB Kütahya Oda Borsa Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. İçlem Er, KÜTBO Yönetim ve Meclis Üyeleri ile KÜTBO Üyelerinin katılım sağladığı seminer yoğun ilgi gördü. KÜTBO’nun düzenlemiş olduğu Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri ile katılımcılar “İstihdam Seferberliği 2019 Teşviklerinden Nasıl Yararlanabilirim?” sorularının yanıtlarını uzmanlardan aldılar. Okunma Sayısı: 244
resim