27

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla, Türkiye’de 1990 yılından bu yana her yıl kutlanan "Vergi Haftası"nın 30’ncusu bu yıl 25 Şubat – 03 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanmaktadır. 

 

Vergi Haftası dolayısıyla Kütahya Defterdarı Ömer Faruk Önel ve beraberindeki heyet, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetimine Ziyarette bulundu.  

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ali Okumuş, Meclis Üyeleri Mustafa Şentürk ve İhsan Erdoğmuş ile Genel Sekreter Yasemin Yol’un da hazır bulunduğu ziyarette, Defterdar Önel, Vergi Haftasının öneminden bahsederek, yapılan çalışmaları dile getirdi. Önel, kayıt dışı ekonominin azaltılması kapsamında Ticaret Borsası’nın ilimizdeki önemine değindi ve Borsanın faaliyetlerinde ve borsa üyeleri için gerekli çalışmalarda Defterdarlık olarak üzerlerine düşen görevlere hazır olduğunu ifade etti.  

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin,  Defterdar Önel ve beraberindeki heyetin vergi haftasını kutlayarak, Vergi vermenin kutsal bir görev olduğuna vurgu yaptı. Gültekin, Borsa faaliyetlerinden bahsederek, Kütahya’da tarım alanında yapılan çalışmalar ve projeleri hakkında bilgi verdi.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Defterdarı Ömer Faruk Önel’e teşekkür etti.

 

Okunma Sayısı: 209
resim