11

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “2023 Eğitim Vizyonu” çerçevesinde bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Kütahya’ya gelerek, Eğitime destek veren Kütahyalı işadamları ve STK Temsilcileri ile toplantı gerçekleştirdi.

 

Gülümser Hatun Termal Otel’de düzenlenen programa, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, diğer protokol üyeleri, iş adamları ve STK Temsilcileri katıldı.

 

Programda, Kütahya Valiliği ile Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi arasında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Çukurköy Mahallesi’ne “14 derslikli mesleki eğitim merkezi ve 100 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu” yapılması için protokol imzalandı.

 

Protokole; Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Yasin Demirci birlikte imza attı.

 

Program, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından eğitime destek veren işadamı ve STK Temscilcilerine Teşekkür Belgesi verilmesiyle sona erdi. Sosyal sorumluluk dahilinde eğitim ve eğitimin her dalına destek veren KÜTBO adına, teşekkür belgesini Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin aldı. 

Okunma Sayısı: 408
resim