27

 

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu toplantı Afyonkarahisar’da yapıldı.

 

Toplantıya, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Ahmet Deniz, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri,  Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, ticaret borsaları ile ticaret ve sanayi odaları başkanları, organize sanayi bölgelerinin yetkilileri ile işadamları ve işkadınları, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

 

Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından yapılan “Sanayicimizin Geleceği, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” adlı sunumun ardından, Finansmana Erişim (İşletme ve Yatırım Sermayesi), Beşeri Sermaye, Kurumsal Yapılanma, Fiziki Altyapı,  Ulusal ve Uluslararası Pazara Erişim ve Tutunma, Üretim Maliyetleri, Devlet Destekleri, Kalite ve Markalaşma,  Profesyonel Danışmanlık Gereksinimi, Mevzuata Dair Sorunlar, Ekonomik Belirsizlik gibi gündem maddelerinin değerlendirilmesi, çözüm önerilerinin sunulması ve değerlendirilmesi konularının yer aldığı sunum gerçekleştirildi.

 

Toplantı katılımcıların konuyla ilgili sorularının alınarak değerlendirilmesiyle sona erdi.

 

Toplantıda görüşülen sorunlar ve çözüm önerilerinin bir rapor halinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulacağı bildirildi.

Okunma Sayısı: 390
resim