23

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Kasım Ayı Olağan Meclis Kurulu toplantısında, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Ticaret Borsası Bölcek İlk-Orta Okulu Müdür ve Öğretmenlerini ağırladı. Meclis Başkanı Halit Topbaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantı gündemini oluşturan konular görüşülerek müzakere edildikten sonra, okul öğretmenleri ile ikili görüşmeler yapılarak, “Öğretmenler Günü” kutlandı.

 

Ticaret Borsası Bölcek İlk-Orta Okulu Müdür ve Öğretmenlerinin katıldığı toplantıda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin; öğretmenlerin toplumun geleceğini şekillendiren en önemli aktörler olduğunu belirterek, "Bir ülke eğer kendine dünyanın en büyük ekonomilerinden, en büyük güçlerinden birisi olmayı hedef seçmişse, uygarlık yarışında en ön sırayı istiyorsa, çocuklarına en kaliteli, en donanımlı eğitimi vermek zorundadır. Bunu sağlayacak ise öğretmenlerdir. Bu nedenle Öğretmenler, milletin geleceğinin şekillenmesinde büyük rol oynamaktadır. KÜTBO Yöneticileri olarak  ilköğretim okullarından başlayarak eğitimin her kademesinde elimizden gelen maddi ve manevi katkılar sağlamaya çalışıyoruz. Katkılarımızla yapılan okulumuzun öğretmenleri ile eğitime daha da katkı sağlayacak ortak projeler yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki, ancak iyi bir eğitimle var olabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle, şahsınızda tüm kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerim adına kutluyorum ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ticaret Borsası Bölcek Okul Müdürü Ayten Akbulut Özkul ise, “bu anlamlı günde okulumuz öğretmenlerini unutmamanız bizleri mutlu etti” dedi. Özkul, KÜTBO’nun Eğitim ve eğitimcinin her zaman yanında olduğunu dile getirdi ve yapılan destekler için KÜTBO Yönetimine teşekkür etti. 

Okunma Sayısı: 546
resim