31

Kütahya’nın ekonomik durumunu ve potansiyelini, devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konularını değerlendirmek amacıyla düzenlenen “4. İl Ekonomi Toplantısı” Kütahya’nın Simav ilçesinde yapıldı. Toplantıya, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ali Okumuş katıldı.

 

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında Simav Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Kütahya’nın ekonomik durumu ve potansiyeli, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konuları, bir önceki toplantıda alınan kararlar, mevcut ekonomik gelişmeler kapsamında alınacak tedbirler, Kütahya sanayisinde ve OSB’lerde istihdamın genel durumu, yeni kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesinin sağlık turizmi hedefleri, Zafer Havalimanı’nın verimli işletilmesi kapsamında yurt içindeki farklı destinasyonlara uçuş imkanlarının sağlanması hususunun müzakere edilmesi, yerli ve yabancı yatırımların Kütahya’ya çekilmesi ile ilgili gelişmeler, 2019 yılı tahmini tarımsal üretim beklentilerinin piyasa talebini karşılama noktasında il bazında alınacak tedbirlerin müzakeresi, Simav göl arazisinin yerinde incelenerek değerlendirilmesi, Simav jeotermal enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı amacıyla yapılacak çalışmalar, UNESCO kapsamında, Yaratıcı Şehirler Ağı’na alınan Kütahya’da gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesi konuları görüşüldü.

 

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, KUTSO Başkanı İsmet Özotraç, KÜTBO Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Ali Okumuş, Simav TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Tavşanlı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe, Gediz TSO Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Öztürk, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Seyfettin Uysal, STK Temsilcileri, iş adamları ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı toplantı, karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Okunma Sayısı: 509
resim