26

Bu yıl 9 ucusu düzenlenen Antalya Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) Fuarı 24-28 Ekim 2018 tarihlerinde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Antalya Ticaret Borsası tarafından, TOBB’un desteğiyle düzenlenen 9. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açılışına Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin katılım sağladı.

 

Antalya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde 9’uncusu gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) TOBB’a bağlı oda ve borsaların stantlarıyla renklendi. Çok sayıda ziyaretçinin ilgi gösterdiği 24-28 Ekim tarihlerinde düzenlenen Fuar’ın açılış töreninde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “İlinizdeki, ilçenizdeki coğrafi işaretli ürünleri gün yüzüne çıkarın, sahip çıkın, bunları tescil ettirin. Çok şükür bugün geldiğimiz noktada, coğrafi işaretli ürünlerin % 40’ını, Oda-Borsalarımız tescil ettirdi. Oda-Borsalarımız tarafından tescil edilen ürün sayısı 150’yi geçti” dedi.

 

Fuar açılışına katılan KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin Oda ve Borsa Standlarını ziyarette bulundu. Daha sonra, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Fuara katılan Oda Borsa Başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

Okunma Sayısı: 511
resim