18

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her yıl bir yenisini eklenerek devam eden ve önemli çalışmalar gerçekleştiren Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) finansman desteği ile ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.   

 

TOBB tarafından Geleneksel hale gelen eğitim yardımı kapsamında, KÜTBO tarafından tedarik edilerek hazırlanan kırtasiye yardım paketleri, il genelindeki İlk ve Orta derecede okuyan yaklaşık 800 öğrenciye dağıtım çalışmaları gerçekleştirildi.

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için Borsa çalışma alnında bulunan İlk ve Orta Öğretimde okuyan ihtiyaç sahibi öğrenciler için  kırtasiye malzemeleri alınması yönünde bir karar alındığını belirten KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, “yapılan yardımın öğrencilerimizin eğitimine fayda sağlamasını temenni ediyor, tüm öğrencilerimize ve öğretmenlere  2018 ve 2019 eğitim - öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum” dedi. 

  

Başkan Gültekin, yatırımın zarar etmediği tek yerin eğitim olduğunu belirterek, Ticaret Borsası olarak gelecek nesillerin başarısı için eğitime yapılacak desteklerinin devam edeceğini söyledi. 

Okunma Sayısı: 531
resim