03

Sosyal Kooperatifleri tanıtmak, anlatmak, daha fazla dezavantajlı bireylerin yararlanmasını sağlamak, amacıyla “Ticaret Bakanlığı” bünyesinde hazırlanan ve 1 Ekim’de Ankara’dan yola çıkan “Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni” 3 Ekim 2018 günü Kütahya’ya ulaştı.

 

Sosyal kooperatifçiliği canlandırmak üzere yola çıkan eğitim ve tanıtım treni için Kütahya Tren Garında düzenlenen karşılama törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Meclis Başkan Yrd. Özkan İnci, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Atatürk İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterilerinin ardından açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, Türkiye'de sosyal kooperatifçiliğin geliştirilmesi için Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni projesini başlattıklarını kaydetti. Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin 11 ilde etkinliği olacağını belirten Seymenoğlu, “Uzmanlarımızca sosyal kooperatifçiliğin ülkemizde geliştirilmesi tezi geliştirildi. Biz de bunu projeye çevirdik. Ardından da proje kapsamında Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni'ni uygulamaya koyduk. Ankara Kalkınma Ajansının önemli destekleriyle bir tren giydirdik ve Ankara dahil 11 ildeki ziyaretlerimizde etkinliklerimiz olacak” dedi.

Okunma Sayısı: 633
resim