10

Kütahya Ticaret Borsası’nın (KÜTBO) hizmet kalitesini arttırarak, sürekliliğini sağlamak üzere uyguladığı TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin 2015 Versiyonuna geçiş denetimi ve 10002 Müşteri Memnuniyet sistemi tekrar değerlendirme denetimi 09-10 Temmuz 2018 tarihlerinde, Türk Loydu İktisadi İşletmesi Baş Denetçisi Olcay KOCA tarafından yapıldı. 

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ali Okumuş ve tüm personelin katılımıyla yapılan açılış toplantısı sonrasında başlanan ve 2 gün süren tetkik programı dahilinde; KÜTBO bünyesinde uygulanmakta olan ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve 10002 Müşteri Memnuniyet Sistemi standartlarının gerekliliklerine uygunluğu, yeterliliği ve etkin bir şekilde kullanıldığı Olcay Koca tarafından tespit edilerek, KÜTBO’nun hizmet kalitesi bir kez daha tescillenmiş oldu.

 

Denetim sonucunu değerlendiren Olcay Koca, “KÜTBO’nun özellikle son 3 yılda uygunsuzluk kaydı olmadan denetimlerden başarı ile geçmesi, kalite yönetim sistemlerinde sürekli iyileştirme sağlaması ve ISO 9001:2015 versiyonuna başarı ile geçiş yapmasından dolayı Borsa Yönetimini ve tüm çalışanları tebrik ediyorum” dedi.

 

KÜTBO’nun 2011 yılında almış olduğu Kalite Yönetim Sistemi Belgesi 2015 versiyonuna geçişi, yeniden belgelendirme denetimi ile başarıyla tamamlandı ve 3 yıllık kullanım hakkı yenilenmiş oldu. 

 

Okunma Sayısı: 872
resim