22

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 22 Haziran 2018 tarihinde KÜTBO toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Eskişehir Şube Müdürü Ercan Bakırtaş ve Müdür Yardımcıları da katılım sağladı.

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Eskişehir Şube Müdürü Ercan Bakırtaş’a Borsa bünyesinde kurulacak olan Lisanslı Depoculuk ile ilgili proje ve faaliyetlerinden bahsederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

Eskişehir Şube Müdürü Ercan Bakırtaş Lisanslı Depoların tarım ürünlerinin depolanmasına yönelik kuruluşlar olmasının ötesinde, oluşturulan ürün senedinin global seviyede yatırım aracına dönüşmesine olanak sağladığını belirterek, Lisanslı Depoculuk sistemi ile üretici, tüccar ve sanayiciye sigortadan krediye, stopaj ve kurumlar vergisi muafiyetine kadar bir çok avantajları beraberinde getirdiğinden bahsetti.

 

TMO Eskişehir Şube Müdür Yrd. Ömer Gül ise TMO - TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. (LİDAŞ) ile ilgili bilgiler verdi. KÜTBO Meclis Üyelerine bilgilendirme sunumu yaparak, Lisanslı Depoculuk sistemi ile tarımda uluslararası arenada rekabet edebilir hale gelmek, tarımsal üretim ve istihdamı arttırarak yeni bir tarım ticaret alanının oluşturulmasındaki önemini belirtti.  

 

KÜTBO Bünyesinde kurulacak olan Lisanslı Depoculuk ile ilgili fikir alışverişinin de yapıldığı toplantıda, katılımlarından ve sunumlarından dolayı TMO Eskişehir Şube Müdür ve Müdür Yardımcılarına Meclis Başkanı Halit Topbaş, KÜTBO Meclisi adına teşekkür etti.

 

 

Toplantı gündeminde yer alan diğer konular müzakere edilerek ilgili kararlar alındı. İyi dilek ve temennilerle KÜTBO Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı sona erdi.  

Okunma Sayısı: 1011
resim