24

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, beraberindeki heyet ile birlikte Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’e ziyarette bulundu.  

 

Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Yeni dönem Yönetim ve Meclis Kurulunu tanıtarak, KÜTBO faaliyet ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

Yeni yönetimin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Ticaret Odalarımız ve Ticaret Borsamız, bizler için ilin dinamikleri arasında yer alan, kanunla kurulu olan bir yönüyle kamu kuruluşu olarak saydığımız yerler. Üyelerinizin size üye olma zorunlulukları olsa bile sizin yönetime seçilme zorunluluğunuz yok, gönüllü bir faaliyet. Dolayısıyla Ticaret Odalarımız ve Ticaret Borsamız, bir yönüyle kamu çalışmasıdır, bir yönüyle de sivil toplum çalışmasıdır” dedi.

 

Yapılan işin geçerli yöntemlerle uygulandığı takdirde olumlu sonuç vereceğini ifade eden Vali Nayir, “Bir işi yapıyorsak onu en temizinden, en geçerli yöntemlerle yapmalıyız. Bu iş hem tarımda hem de hayvancılıkta teknolojinin kullanılması, uygun tohum seçimi, uygun bakım ve ilgilenmeyle sonuç verecek hususlar. Riskli bir alandır. En ufak bir şey geliri komple etkileyebilir. Bütün emeğinizi verirsiniz ama bir ters rüzgar emeği yerle bir edebilir. Sizlerin bu tür birlikteliğiniz bu riskleri de aza indirerek, alınması gereken tedbirler noktasında tecrübe paylaşımını sağlayacak yerler olarak düşünülmelidir” şeklinde konuştu.


Tarla, pazar fiyat farkında üretici lehine çalışma yapılmasının önemine de değinen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sizlerin piyasayı da tutarak, kendi üyelerinizin malının en iyi fiyat edebilmesini de sağlama yönündeki gayretleriniz de önemli. Eğer kar ediliyorsa oraya bir dönüş olur, o iş devam eder. Kar etmiyorsa siz ne kadar teşvik uygularsanız uygulayın, ne kadar milleti ikna etmeye çalışırsanız çalışın olmuyor. Odalar ve borsalar bu işe el atıp kendi üyelerinin malını en iyi fiyata verebileceği bir sistemi adaletli bir şekilde oluşturmalıdır. Bundan önceki yıllardan getirdiğiniz tecrübeleriniz ve ‘Ben yönetimde olsam şunu yapardım’ düşünceleriniz vardır. İnşallah o düşündüklerinizi de hayata geçirme imkanınız olur” diye konuştu.

 

Ziyarete KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ile birlikte Meclis Başkanı Halit Topbaş, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ali Okumuş, Meclis Bşk. Yrd. Özkan İnci, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Doğanay, Katip Üye Ahmet Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Eser Dinç ve Mustafa Tatar, Meclis Üyeleri İhsan Erdoğmuş, İsmail Akıncı ve Mustafa Şentürk ile Genel Sekreter Yasemin Yol kalıtım sağladı. 

Okunma Sayısı: 998
resim