10

02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen Borsa Meclis Üyeliği seçimlerinin ardından 14 kişilik Kütahya Ticaret Borsası Meclisi seçim sonuçlarının kesinleşmesine müteakip 09 Nisan 2018 Pazartesi günü Yargı Gözetiminde Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, TOBB Birlik Genel Kurul Delegeliği, Disiplin Kurulu Üyeliği seçimleri ile Meclis Başkanlık Divanı seçimlerini gerçekleştirdi.

 

Borsa Meclis Toplantısının açılışını en yaşlı Meclis üyesi Ali DOĞANAY tarafından yapıldı. Ali Doğanay Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) Meclisine seçilen Meclis üyelerini tek tek tebrik ederek, KUTBO Meclisinin yeni dönemde yapacağı hizmetlerin, ülkemize, ilimize ve borsamıza hayırlı olması dileklerinde bulundu.

 

KÜTBO’da yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu, Meclis Başkanlık Divanı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delege Asil ve Yedek Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri seçimleri Borsa hizmet binasında gerçekleştirildi. 14 kişilik meclis üyelerinden 13 kişinin oy kullandığı seçim sonrasında 5 kişilik yeni Yönetim Kurulu, 6 kişiden oluşan yeni Disiplin Kurulu ve 2 kişiden oluşan TOBB Birlik Genel Kurul Delegesi belirlendi.

 

Borsa Meclis Üyeleri, ilk olarak Meclis Başkan, Başkan Vekilliği ve Katip Üyeyi belirledi. Meclis Başkanı Halit TOPBAŞ, Başkan Yardımcıları Özkan İNCİ ve Murat ÖZKUL, Meclis Kâtip Üyeliğine Ahmet ÖZTÜRK seçildi.

 

Daha sonra meclis üyeleri arasından yargı gözetiminde Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeliği, seçimi yapıldı. Tek liste halinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olan Necati GÜLTEKİN seçilerek güven tazeledi.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN, Üyeler, Ali OKUMUŞ, Ali DOĞANAY, Eser DİNÇ, Mustafa TATAR seçildi.

 

Meclis Başkanı Halit TOPBAŞ ve Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN seçimlere katılan tüm Meclis üyelerine teşekkür ettiler.  Seçimlerin tüm camiamıza, ilimize ve borsamıza hayırlı olmasını dileklerinde bulundular.

Okunma Sayısı: 1065
resim