19

Denizli Ticaret Borsası ev sahipliğinde 17 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya, Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ve Genel Sekreter Yasemin Yol katılım sağladı.

 

24/12/2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun değiştirilerek, “Tütün üreticilerinden yapılan tütün alımları, alım yapan firmalarca üretim yerlerindeki Ticaret Borsalarına tescil ettirilir” ibaresi eklenmiştir. Bu değişikliğe istinaden Ege Bölgesinde bulunan Ticaret Borsalarınca ( Denizli TB, Manisa TB, Uşak TB, Balıkesir TB, Kütahya TB, Muğla TB, Akhisar TB, Salihli TB, İzmir TB, Ödemiş TB) ortak fikir oluşturuldu.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Oda / Borsa Daire Başkanı Hasan Erbay ve Borsalar Müdürü Muhibbet Uludoğan’ın da katılım sağladığı toplantıda, Bölgemizde  yetişen tütün ürünlerinin işlem koordinasyonu Denizli Ticaret Borsası tarafından yapılacağına dair mutabakat ve işbirliği protokolü imzalandı.

 

Okunma Sayısı: 1115
resim