20

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Kütahya Ticaret Borsası’na ziyarette bulundu.

 

KÜTBO Meclis Üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Hisarcıklıoğlu’na Borsa faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu KÜTBO’nun Yeni Hizmet Binasının hayırlı olmasını dileyerek, “Camiamıza yakışır bir hizmet binası olmuş, tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, en kısa sürede Hizmet Binası Açılışının gerçekleştirileceğini belirtti.

 

Hisarcıklıoğlu İle İstişare Toplantısı

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Gediz, Ticaret ve Sanayi Odası, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası, Simav Ticaret ve Sanayi Odası ile Afyonkarahisar Ticaret Borsası ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim ve Meclis Üyelerinin de katılımıyla TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

Yönetim ve Meclis Üyelerinin sorunlarını dinleyen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kütahya ve Afyonkarahisar oda/borsa başkanlarının bir arada olduğuna dikkat çekerek, “Bu birliktelikten dolayı hepinizi kutluyorum. Kalkınma ve bereket bu birliktelikten doğuyor” dedi.​

 

TOBB Başkanı, oda/borsaların işinin proje ve fikir üreterek, hükümete götürmek ve bunu kabul ettirmek ve böylece özel sektörün önünü açmak olduğunu vurguladı.

 

Ağustos ayında devrim niteliğinde bir kanun çıkarıldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Sanayi üretim reform paketi ile iş adamlarımıza bir sürü menfaatler çıktı. Elektrikteki TRT payı bitti. OSB emlak vergisi, damga vergisi kalktı. Yılda ödediğimiz 1 milyarlık yük kalktı üzerimizden. Üyelerimizin 1 milyon yaşayan üyemizin ödediği aidat bunun 4’te birinden daha az. Ticarette bire 4 kazanç yok. 50 kişinin altında adam çalıştıran işletmelerde iş güvenliği uzmanı zorunluluğunu ertelettik. İşçilerimizle mahkemelerdeki kaybımız vardı. Mahkemelerde yüzde 99,2 sini kaybediyorduk. Bu kapsamda da proje ürettik. Arabuluculuk mekanizması devreye girdi. Arabulucu ile iş çözümleniyor” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu, devlete 2 söz verdiklerini belirterek, birinin İstihdam Seferberliği olduğunu ve bu istihdam teşvikleri sonucunda 2017’de 1,5 milyon ilave istihdam sağladıklarını, ikincisinin ise Türkiye’nin kendi otomobilini üretmesi olduğunu ve TOBB’un çabalarıyla 5 babayiğit çıkardıklarını söyledi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kütahya’ya bir okul yaptıracaklarının da müjdesini vererek, “Benden okul sözü istemiştiniz. Kütahya’da bir okul yapacağız. Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde ilçelerde başlayacağız” dedi. 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1388
resim