12

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olması sebebiyle Gazetecilerle bir araya geldi. KÜTBO Toplantı Salonunda yerel gazeteciler ile basın toplantısı düzenleyen Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü kutladı.

 

Gültekin, yaptığı konuşmada; medya çalışanlarımızın kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi son derece önemlidir. Çünkü “Basın Bir Milletin Bilgi Hazinesi, Toplumsal Hafızasıdır” dedi.

 

Başkan Gültekin, “düzenli bir mesaisi olmadan,  her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zafer Bintepe ve Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Kahraman’ın da hazır bulunduğu toplantıda, KÜTBO faaliyetlerinden de bahseden Gültekin, 2017 İş planının başarılı bir şekilde uygulanarak, % 86 oranında hedeflerinin gerçekleştirildiğini söyledi. KÜTBO Yeni Hizmet Binasının tamamlanarak, hizmete açılmasıyla birlikte altyapı ve teknolojik şartların iyileştirilmesi konusunda en önemli amaçlarının yerine getirildiğini bildiren Necati Gültekin, Elektronik Satış Salonu ve Laboratuvar hizmetinin de en kısa zamanda devreye alınarak KÜTBO’nun Çağdaş ve Modern Borsacılığın merkezi olacağını belirtti.

 

KÜTBO’nun vizyonu ve misyonu dahlinde Üye hizmet odaklı faaliyetleri ve İlimizin gelişmesi konusunda yapılan çalışmalara da değinen Necati Gültekin, yapısı, tadı ve benzersiz özellikleriyle ilimizin önemli ürünlerinden olan “Kütahya Vişnesi” için başlatmış oldukları Coğrafi İşaret alımına ilişkin çalışmaların son aşamaya gelindiğini belirterek, Kütahya Vişnesinin hak ettiği değeri bulacağını söyledi.

 

Fuar ve işbirliği platformları ile Borsa bünyesinde verilen girişimcilik eğitimleri sonucunda üye memnuniyetinin arttırıldığını belirten Gültekin, TOBB Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yeni merkezi bilgi sistemleri ile entegre sağlanarak, Üyelerine Dijital Hizmet verildiğini söyledi.

 

Necati Gültekin KÜTBO Yönetimi olarak, 2018 yılında da Kütahya’nın tarım ve hayvancılık ticaretinde bölgenin öncü bir aktör olmasını sağlamaları yönünde çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. 

Okunma Sayısı: 1233
resim