20

Türkiye genelinde, 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında kutlanacak olan ve bu yıl 30’uncusu düzenlenen Ahilik Kültürü Haftası Kutlama Etkinlikleri ilimizde 20 Eylül 2017 tarihinde  Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başladı.

Kütahya Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ile Genel Sekreter Yasemin Yol’un katıldığı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği konferans salonunda düzenlenen programla Ahilik Haftası Kutlama Etkinliklerine devam edildi.

Programa Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ile Ahmet Tan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcıları Sedat Oktar ile Arif Yalçın, Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Tavşanlı Belediyesi Tiyatro Topluluğu ‘Ahi Evran ve Şed Kuşatma’ isimli gösterisiyle devam etti. Tiyatro oyunu katılımcılardan büyük beğeni topladı. Ahilik ile ilgili yapılan konuşmaların ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir’e AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu tarafından, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit tarafından ahilik kaftanı giydirildi. 

 

Ahilik Haftası Kutlama Programı,  esnaf ve sanatkarlara plaket dağıtılmasıyla sona erdi.

22 Eylül 2017 Cuma günü  Ulucami ve Ahi Evran Camilerinde Cuma namazı çıkışında Halka Ahilik Pilavı dağıtılmasıyla Ahilik Haftası Kutlama etkinlikleri sona erecektir. 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1554
resim