TOBB'da Ege Bölgesi Toplantısı Yapıldı

  • 10.07.2017
  • kutbo

Ege Bölgesi İstişare Toplantısı 9 Temmuz 2017 tarihide Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler ’de gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu toplantıda oda ve borsa başkanlarından, yaptıkları icraatlar konusunda üyelerini bilgilendirmelerini ve tüm iş dünyasının bu imkânlardan yararlanmasını isterken, Türk özel sektörünün 6 ayda 1 milyon 200 bin kişiye iş imkanı sağlamasının bir dünya rekoru olduğunu söyledi.

 

Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ve Genel Sekreter Yasemin Yol’un katılım sağladığı toplantıda, makroekonomideki durum, son 6 ayda hükümetten tal

ep edilenler, hayata geçen düzenlemeler ile meclis üyelerinden gelen cevaplarla anket sonuçlarının değerlendirmesi gibi konularda geniş sunumlar yapıldı.

 

Ege Bölgesi Oda ve Borsa Başkanlarının katılım sağladığı toplantıda, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu son dönemde özel sektör için neler istediklerine, nelerin hayata geçtiğine ve değiştiğine dair bilgilendirmede bulunarak, büyüme rakamlarının sevindirici olduğunu vurguladı. Hisarcıklıoğlu, yıl sonuna kadar da bu yüksek büyümenin devam edeceğine inandıklarını bildirerek, “Büyümenin yansımasını da istihdam sayısında görüyoruz” dedi. Ekonominin büyümesi halinde ülkenin zenginleşeceğini söyleyen M. Rifat Hisarcıklıoğlu, zenginleşmenin de işsizlik sorununu çözeceğini belirtti.

 

 

 

TOBB'da Ege Bölgesi Toplantısı Yapıldı