08

Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) ile İŞKUR arasında  KOSGEB Destekli Girişimcilik Kursu protokolü imzalandı.

 

Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN ile Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Kamil  UÇAN  kursiyerlerin eğitim alacağı KOSGEB destekli girişimcilik kursu protokolü imzalandı.

 

Müracaat 19 Haziran’da Başlayacak olup, Kütahya Ticaret Borsası(KUTBO) ile İşkur İl Müdürlüğü’ne başvuracak girişimci adayları arasından mülakat ile belirlenecek grupla  03-07  Temmuz 2017 tarihinde kurslar başlayacaktır.

 

KUTBO Başkanı Necati Gültekin; İŞKUR İl Müdürlüğü’ne gösterdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür ederek, Kurs ile girişimci adaylarına iş hayatında karşılaşacakları sorunları aşmak için kapsamlı bir yol haritası çizileceğini ifade eden KUTBO Başkanı Gültekin; “Kursiyerlerimiz girişimcilik özelliklerinin sınanması, işletme kavramı, kuruluş şekilleri, iş modeli, iş planı gibi birçok konuda modüller halinde tecrübe edinecekler. Kursun bitiminde KOSGEB’e iş planlarını sunarak ticari faaliyetlerine başlayabilecekler. Şartları uyduğu takdirde KOSGEB’ten alacakları geri ödemesiz demirbaş, kira ve personel destekleri ile belirli bir süre ayakta kalma ve piyasaya tutunma olanaklarını elde etmiş olacaklar” değerlendirmesinde bulundu.

Okunma Sayısı: 1666
resim