09

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen İstihdam Seferberliği kapsamında işçi ve işverenlere yönelik bilgilendirme toplantısı,  Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Kütahya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir ve Kütahya Belediye Başkanı Sayın Kamil Saraçoğlu’nun teşrifiyle yapılan toplantıya, KUTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) Meclis Başkanı Ümran Özbay, Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin  Gediz, Simav, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odaları başkanları, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, SGK ve İşkur İl Müdürleri, merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren işletmelerin yetkilileri ve temsilcileri katıldı.

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, katılımcılara hitap ettiler.

 

Hitapların ardından, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kütahya İl Müdür V. Hüsnü Balcı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü İsmail Sayar bilgilendirme sunumunda bulundular.

 

Toplantıda; 09.02.2017 tarih ve 29974 sayılı Resmi Gazetenin 3. Maddesindeki Özel sektöre verilecek teşviklerin düzenlendiği 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) yürürlüğe girmesi ile, çalışma hayatında milli istihdam seferberliği adı altında işverenleri ve iş arayanları yakından ilgilendiren düzenleme hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

İşverenlerin, istihdam seferberliği kapsamında katkı sağlamayı planladıkları tahmini yeni istihdam sayılarına ilişkin bilgi alınan toplantının sonunda, katılımcıların görüşleri alınarak, soruları cevaplandırılarak toplantı sona erdi. 

Okunma Sayısı: 1799
resim