06

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Ege Bölge Toplantısı KGK Kütahya İl İcra Komitesi organizasyonuyla Kütahya’da yapıldı.

 

Kütahya Ticaret Borsası ile İl İlçe Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliğinde Yoncalı Gülümser Hatun Termal Otel’de düzenlenen toplantı sonrasında KUTSO Toplantı salonunda ‘TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı Lider Kadınlar Paneli’ gerçekleştirildi.

 

Panele,  Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin,  Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Cebecioğlu, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı KGK Ege Bölge Başkanı Esen Türker, KGK Kütahya İcra Komitesi Başkanı Aylin Girgin Oğuz, iş kadınlarından Gülsüm Güral, Sevim Güral, Sema Güral Sürmeli, Aydın, Manisa, Muğla, Denizli, Uşak, İzmir, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir kurul başkanları ve üyeleri ile STK Temsilcileri katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan KGK Kütahya İcra Komitesi Başkanı Aylin Girgin Oğuz, “Geniş katılımlı, 10 ili kapsayan böyle bir toplantıda bir araya gelmek hepimizi heyecanlandırdı ve mutlu etti. Toplantımızın Kütahya için önemli olduğu inancındayım” dedi.

 

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölgesi Başkanı Esen Türker ise, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısına il idarecilerinin ilk kez tam kadro katıldığına dikkat çekti ve “8 ildeki 7. Bölge Toplantımız. Bütün idarecileri bir arada gördüğümüz ilk toplantımız. Kütahya’da olmaktan dolayı çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 

Lider Kadınlar Paneli sonrasında Gülümser Hatun Termal Otel’de Cemile Gül'ün tasarladığı Osmanlı Dönemi kıyafetlerinin sergilendiği ‘Geçmişten Geleceğe Osmanlı Dönemi Kütahya Kıyafetleri’ defilesi gerçekleştirildi.

 

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Toplantısı Lider Kadınlar Paneline ve programa Kütahya Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ve Genel Sekreter Yasemin Yol katıldı. 

Okunma Sayısı: 1968
resim