14

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür V. Hüsnü Balcı, Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin’e ziyarette bulundu.

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zafer Bintepe’nin de hazır bulunduğu ziyarette, İŞKUR İl Müdür V. Hüsnü Balcı İŞKUR faaliyet ve çalışmalarından bahsetti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İŞKUR arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği protokolü kapsamında ilimizde gerçekleştirilen faaliyetlere değinen Balcı, uygulanan programlar sonucunda, hem çalışanlar hem de işverenler teşvik ve desteklerden yararlandırıldığını belirtti.

 

Kurumlar arası işbirliğine değinen KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, TOBB ve İŞKUR işbirliğinde hayata geçirilen Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliğinin KÜTBO üyeleri tarafından daha fazla yararlanılması konusundaki faaliyetlerinden bahsetti. Gültekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İŞKUR İl Müdür V. Hüsnü Balycı’ya teşekkür etti. 

Okunma Sayısı: 1937
resim