11

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olması sebebiyle Gazetecilerle bir araya geldi.

 

Kütahya Germiyan Konağında, yerel gazetecilerle basın toplantısı düzenleyen KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü kutladı. Gültekin, Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş tarafsız ve özgür basının öneminden bahsederek, “basın bir milletin gözü kulağıdır” dedi. Basın mensuplarının Çalışma şartlarının zorluklarına da değinen Gültekin, “her türlü şartlarda, zaman kavramı olmaksızın doğru haber peşinde koşan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.  

 

KÜTBO faaliyetlerinden bahseden Necati Gültekin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan ve Borsanın da destek vermiş olduğu “KOBİ’lere Nefes Kredisi”  kapsamında, KÜTBO Üyelerine 3 Milyon TL kredinin ilgili bankalar aracılığı ile kullandırıldığını ifade etti. Başkan Gültekin, 2016-2020 Yıllarını kapsayan KÜTBO Stratejik planı doğrultusunda hazırlamış oldukları, 2016 yılı iş planının başarılı bir şekilde sonuçlandırıldığını bildirerek, KÜTBO 2016 yılı iş planında %85 oranında hedeflenen faaliyetlerin ve % 92 oranında ise planlanan stratejik plan bütçesinin tutturulduğunu vurguladı. Necati Gültekin, tamamlanan KÜTBO yeni hizmet binasının en kısa sürede faaliyete geçmesiyle tüm hedeflerinin başarılı şekilde sonuçlandırılacağını belirtti.

 

2017 yılı proje ve hedeflerine değinen Gültekin, KÜTBO’nun vizyonu ve misyonu dahlinde üye hizmet odaklı, Kütahya’nın tarım ve hayvancılık ticaretinde bölgenin öncü bir aktör olmasını sağlamaları yönünde çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. 

 

Basın toplantısı, basın mensuplarıyla birlikte yapılan kahvaltının ardından sona erdi.

 

Okunma Sayısı: 2123
resim