28

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) faaliyetleri ile Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü kapsamındaki konular, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) toplantı salonunda yapılan programla KÜTBO Üyelerine tanıtıldı.

 

İŞKUR Şube Müdürü Ahmet Karaaslan, İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yardımcı olmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve İŞKUR arasında imzalanan “Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü” kapsamında işverenlere yönelik etkili danışmanlık hizmeti verilmesi, işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücü temin edilmesine yardımcı olmak için iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmeti sunulması, iş arayanlara mesleki eğitim ve tecrübe kazandırma çalışmaları yapılması ve nihayetinde işsizlerin istihdam edilmelerinin sağlanması konuluları hakkında KÜTBO Üyelerine bilgiler verdi.   Toplantıda, İŞKUR’un İşverenlere yönelik istihdam garantili kursları ve İşbaşı eğitim programları hakkında bilgiler aktaran Ahmet Karaaslan, katılımcıların sorularını yanıtladı.

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin,  TOBB ve İŞKUR işbirliğinde hayata geçirilen Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliğinin tanıtılması konusunda, KÜTBO’nun üzerine düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğini belirtti. Kurumlar arası işbirliğine vurgu yapan Gültekin, KÜTBO üyeleri için önem arz eden konuların başında gelen işverenlere yönelik İŞKUR programları hakkında bilgi ve eğitim veren İŞKUR Şube Müdürü Ahmet Karaaslan’a teşekkürlerini sundu. 

 

 

Okunma Sayısı: 2535
resim