28

Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin’i makamında ziyarette bulundu.

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zafer Bintepe ve Meclis Başkan Yrd. Ali Doğanay’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Tarım ve Kırsal Kalkınma projeleri ve hibeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin kurumlar arası işbirliğine vurgu yaparak, Tarım Bakanlığınca sunulan ve ilimizde uygulanacak olan Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemlerinin kurulması,  Hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera oluşturulması, Çelik silo ve Soğuk hava deposu kurulması konularında Borsa üyelerinin en iyi şekilde yararlanması için bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi kapsamında Tarım İl Müdürlüğünce işbirliği içinde çalışılabileceğini ve KÜTBO’nun üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu belirtti.

Gültekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş’e teşekkür etti.   

Okunma Sayısı: 2094
resim