04
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan "Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü" kapsamında Kütahya’da çalışmalara başlanıldı.
Bu kapsamda Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO), Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ve Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından mesleki eğitim ve istihdam seferberliği çalışma grubu toplantısı gerçekleştirildi.

KÜTBO Genel Sekreteri Yasemin Yol, KUTSO Genel Sekreteri S. Nafi Alıç, İŞKUR Şube Müdürü H. Melih Kaynak’ın katılım sağladığı toplantıda, Çalışma Grubu Başkanlığına İŞKUR İl Müdürlüğü temsilcisi seçildi.

Düzenli olarak gerçekleştirilecek toplantılarla; KÜTBO üye işyerlerinin eleman bulmada güçlük çektiği mesleklerin belirlenerek eğitim planına alınmasına, Tarım ve tarıma dayalı sanayi sektöründeki kursların başlatılması için gerekli girişimlerin yapılmasına, Borsa bünyesinde veya diğer kuruluşlarla mesleki eğitim kurslarının düzenlenmesine, KÜTBO üye işyerlerinden gelen mesleki eğitim ve işbaşı eğitim programları taleplerinin İŞKUR’a yönlendirilmesinin sağlanmasına karar verildi. 

 

Okunma Sayısı: 1509
resim