Haberler

KÜTBO İle KTO Karatay Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

  • 17.08.2016
  • kutbo

2016-2017 öğretim yılı öncesinde Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) KTO Karatay Üniversitesi ile Lisans ve Ön Lisans protokolü imzaladı.

İmzalanan Protokol ile KÜTBO üyeleri ve birinci derece yakınlarına lisans ve ön lisans programlarındaki öğrencilere öğrenim ücretinden %5 (yüzdebeş) oranında destek bursu sağlanarak, 8 eşit taksitte ödeme imkanı tanınacak.

Protokol çerçevesinde; Kütahya Ticaret Borsası’na kayıtlı gerçek kişi ile birinci derecedeki kan hısımları ve tüzel kişiliğe haiz üyelerin temsil ve ilzama yetkili temsilcisi olup son bir yıldan bu yana ortaklığı olan kişilerin birinci derecedeki kan hısımlarına lisans-ön lisans programlarında çeşitli oranlarda indirim sağlanacağı belirtildi.  

Detaylı bilgi için Kütahya Ticaret Borsası veya KTO Karatay Üniversitesi çağrı merkezi (4441251) ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Protokolün detayı ise şu şekilde;

KTO Karatay Üniversitesi ile imzalanan lisans ve ön lisans protokolü KÜTAHYA TİCARET BORSASI üyeleri ile üyelerin birinci derece yakınlarının  (anne, baba ve çocuklar) KTO Karatay Üniversitesi Lisans, ön lisans eğitim öğretim ve sınav yönetmeliği çerçevesinde lisans ve ön lisans programlarında uygulanacak ücret indirimi ve ödeme şartlarını belirliyor.

Protokolün maddeleri ise şu şekilde:

 1 – KÜTAHYA TİCARET BORSASI üyelerinden veya üyelerin birinci derece yakınlarından KTO Karatay Üniversitesi Lisans veya Ön lisans programlarına kayıt hakkı elde edecek öğrencilerin kayıt yaptırmaları halinde öğrenim ücretinden yüzde 5 oranında destek bursu sağlanacak ve 8 eşit taksitte ödeme imkanı tanınacak.

2 – Söz konusu destek bursu ve taksite ilişkin düzenlemelerin uygulanabilmesi için öğrencilerin KTO Karatay Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarına kayıt hakkı elde etmiş olmaları gerekir.

3 – Ticaret Borsası üyeleri destek bursu, üyelerin kayıtlı olduğu Kütahya Ticaret Borsası’ndan güncel tarihli yetki belgesi aslını getirmesi ve bu yetki belgesinin öğrenim hayatı boyunca her akademik yılbaşında yenilenmesi şartı ile sağlanır. Birinci derece yakını ise ilgili Nüfus Müdürlüğünden aldığı vukuatlı nüfus kaydı belgesinin aslını ibraz eder.

4 – Üniversiteye kayıt yaptıracak öğrencilerden birden fazla öğretim ücretinden muafiyet ya da indirim sağlayan burs kazanması halinde en yüksek olan burs geçerlidir.

5 – Protokol çerçevesinde KÜTAHYA TİCARET BORSASI üyelerine ve üyelerin birinci derece yakınlarına sağlanan imkanlar, kayıt hakkı elde edenlerin lisans ve ön lisans program ücreti ve ücretin taksitlendirilmesine ilişkindir. Başvuran kişilerin programa kabulü vb. konularda KTO Karatay Üniversitesi lisans ön lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile üniversitenin ilgili birimlerinin kararları ve ilgili mevzuat hükümleri uygulanır.

6 – Protokol 2016 – 2017 öğretim yılından başlamak üzere 5 yıl süre ile geçerlidir.

  • KÜTBO İle KTO Karatay Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Kütahya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç