21

Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO), Kütahya, Gediz-Simav-Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odaları, TOBB Kütahya Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarından oluşan heyet, Kütahya’da göreve başlayan Vali Sayın Ahmet Hamdi Nayir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ziyarete, Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya ve Meclis Başkanı Ali Berber katıldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti.


“ROTAMIZI HEP BİRLİKTE ÇİZELİM”

Kütahya’nın gelişmesi için işbirliği içerisinde çalışılması gerektiğini belirten Vali Nayir, “Yeni bir görev bizler için de yeni bir başlangıç oluyor. Sanayi, ticaret ve borsa ilin kalitesini, çıtasını gösteren önemli hususlar. Kütahya’mız hakkında şimdiye kadar hep güzel şeyler duyduk. Sanayi ve ticaret olarak iyi bir yerde olduğunu biliyoruz. İyinin iyisi devamlı var. Mutlaka önümüzde güzel hedefler olmalı ama mevcut durumu da görüp bir tespit yapmak gerekiyor. Sizler bir tarafıyla sivil, diğer tarafıyla kamusunuz. Devlet ile vatandaş işbirliğinin güzel örneğini verebilecek kuruluşlarsınız. Köklü, kültürü ve teamülü oluşmuş teşkilatlarsınız. İnşallah yapılabilecekler konusunda bize geldiğinizde kapımız size daima açık olacak. Alışma sürecini kısa tutmak adetimdir, burada da alışma sürecini kısa tutup biran önce neler yapmamız gerekiyor birlikte görelim, rotamızı hep birlikte çizelim. Katma değer, üretim, istihdam oluşturmak bunlar herkesin arzu ettiği hususlar. Sizler de ilin katma değerinde, üretiminde, istihdamında, ticaretinde önemli bir yer tutuyorsunuz. Dolayısıyla sizlerin yapmış olduğu işin öneminin biz farkındayız. Sizin önünüzü açabilecek hususlarda neler varsa üzerime düşeni yapacağız. Devlet artık üretim yapmıyor, olabildiğince bu işin dışında duruyor. Diyor ki; biz bu işin sahasını sivile, özel müteşebbise açacak ama onların yollarını kolaylaştırabilecek hususlar neyse onları yapmaya çalışalım. Altyapıyı, OSB’leri oluşturalım ama fabrikayı kurmayalım. Varsa fabrikalarımız daha iyi işletilebilmeleri için bunları özel sektöre devredelim mantığı içerisinde. Dünyanın kabul ettiği, güzel bir mantık bu. Sizlerin önünü açabilecek hususlar devlet açısından önemli. Bunu teşviklerle, altyapınızı tamamlayarak, projelerinizi destekleyerek, Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla, kalkınma ajanslarıyla ya da İŞKUR destekleriyle yapmaya çalışıyor” diye konuştu.

Ziyaret, Karşılıklı iyi dileklerin sunulması ve Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in, ziyarete katılanların konuşmalarını dinlemesinin ardından sona erdi. 

 

Okunma Sayısı: 2073
resim