25

Türkiye genelinde, 23 -29 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanacak olan ve bu yıl 29’uncusu düzenlenen Ahilik Kültürü Haftası Kutlama Etkinlikleri ilimizde 25 Mayıs 2016 tarihinde  Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başladı.

Kütahya Ticaret Borsası adına Meclis Başkanı Ali Berber, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Necati Gültekin ile Genel Sekreter Yasemin Yol’un katıldığı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından Kütahya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, İl Ticaret Müdürü İsmail Hakkı Uygun ile esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları temsilerinden oluşan heyet Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarete Kütahya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Berber katılım sağladı.

Kütahya Ticaret Borsası’nın kutlama komitesinde bulunduğu, 29. Ahilik Haftası program dahilinde Vahid Paşa Yazma Eser Kütüphanesi Müdürlüğü toplantı salonunda Protokol konuşmaları, Ahi Evran ve  Şed Kuşanma Tiyatro gösterisi, Ticaret Erbabı Esnaflara Hediye verilmesi ile devam edecek,  27 Mayıs 2016 Cuma günü  Ulucami ve Ahi Evran Camilerinde Saat 14:00’de Halka Ahilik Pilavı dağıtılmasıyla Ahilik Haftası Kutlama etkinlikleri sona erecektir. 

 

Okunma Sayısı: 2219
resim