07

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya, Meclis Üyeleri Ünal Kahraman ve İsmail Çavdar, Tavşanlı Ziraat Odası Başkanı İsmail Akpınar ile birlikte Denizli Ticaret Borsası tarafından organize edilen “Nohut Yetiştiriciliğinde Karşılaşılan Hastalıklar, Sorunlar, Leblebilik Nohut Üretiminin Geleceği” konulu Panele katıldılar.

Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sebahattin Nas moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Eskişehir Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Sabri Çakır, Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Ticaret Borsası Meclis Üyesi Mehmet İhsan Önöz ve Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu konuşmacı olarak katıldı.

Yoğun ilgi gören Panelde; gerek hastalıklar gerekse diğer sorunlar nedeniyle giderek azalan leblebilik nohut üretimi sorunu masaya yatırıldı. İmalatçılar ve üreticiler leblebilik nohut üretimi ve tedarik etmede yaşadıkları sorunları dile getirdiler.

 

 

Okunma Sayısı: 2067
resim