Entries for 'İ.Bayram'

20
IPARD Kırsal Kalkınma Destekleri Bilgilendirme Webinarı

 Sayın Üyemiz,

 

TKDK Başkanı Dr. Muhammed Adak’ın katılımıyla TOBB ve TKDK işbirliğinde 21 Ocak 2021 Perşembe saat 14:00’te gerçekleştirilecek olan “IPARD Kırsal Kalkınma Destekleri Bilgilendirme Webinarı”na katılımlarınızı bekliyoruz.

[Devamını oku...]

19
Teknoloji’de Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü Webinarı ve B2B Etkinliği

 Sayın Üyemiz,

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, TOBB ve Vodafone Türkiye işbirliğinde telekomünikasyon sektöründe yerli ürün kullanımını artırmak, Vodafone Türkiye’nin tedarik zincirine katılabilecek KOBİ’ler ile etkin iletişim ve işbirliğinde bulunmak ve potansiyellerini hayata geçirmek amacıyla gerçekleştirilecek olan Teknoloji’de Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü Webinarda telekomünikasyon sektörü ekosisteminin ihtiyaçları, yerli malı belgesinin faydaları, Ar-Ge, teknoloji ve yerlileştirme alanlarındaki KOSGEB destekleri ile Vodafone Türkiye satın alma politikaları anlatılacaktır. Webinar sonunda kayıt esnasında seçilen ürün grubuna göre KOBİ’ler ile online işbirliği görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

[Devamını oku...]

24
BREXIT Hk.

Sayın Üyemiz,

 

 

TOBB'dan alınan yazı ile Ticaret Bakanlığı tarafından 15 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen çevrimiçi bilgilendirme toplantısında, üyelerimizin Birleşik Krallık ile ticarette değişen ortama hazırlıklı olmaları ve yeni döneme ilişkin kural/uygulamalar ile muhtemel serbest ticaret anlaşmasına yönelik gelişmeler hakkında bilgi verildiği iletilmiştir.

 

[Devamını oku...]

23
KKYDP 14. Etap Destekleri

 Sayın Üyemiz;

 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamındaki %50 hibe desteği sağlayan 14. etap kırsal ekonomik altyapı yatırımları ile tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesine ilişkin 2020/24 ve 2020/25 no'lu tebliğler yayımlanmıştır.

[Devamını oku...]

17
Standartların gözden geçirilmesi Hk.

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsamıza gönderilen 08.12.2020 tarihli 10650 sayılı yazısı; 

 

Türk Standardları Ensitüsü'nden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine  iletilen bilgilendirmede; uluslararası ve Avrupa Birliği standard hazırlama prosedürleri gereğince, basımı üzerinden 5 yıl geçmiş olan Standardların; revizyon, tadil, yürürlükten kaldırılma veya aynen kabul edilmesini sağlamak amacıyla sistematik olarak gözden geçirildiği, Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan ve 2016 yılında yayımlanmış bulunan Türk standardları ile bu uygulamaya paralel bir çalışmanın başlatıldığı ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

09
İşyeri Tehlike Sınıflarına Yapılacak İtirazlar Hk.

 26/12/2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan İşyeri Tehlike Sınıfları Komisyonu, "İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü" çerçevesinde her yıl Ocak ayı içinde toplanarak çalışmalarını yürüttüğü bildirilmiştir.


[Devamını oku...]

01
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ

 “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” 21.11.2020 tarih 31311 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.


[Devamını oku...]

01
Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında
Sayın Üyemiz,   Sizlerden gelen talepler doğrultusunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin girişimleri ile 30 Haziran 2020’ye kadar Kısa...

[Devamını oku...]

26
Salgın Sonrası İçin Kurumsal Önerileri Webinarı

  Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda;

KOBİ sahiplerine ve yöneticilerine yönelik olarak salgın sonrası için kurumsal öneriler hakkında 3 Aralık 2020 tarihinde 14:00’da internet üzerinden bir bilgilendirme semineri gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

25
İlimizde Koronavirüs Salgını ve Toplum Sağlığı

 Sayın Üyemiz, 

 
Kütahya Valiliği tarafından Borsamıza gönderilen 23.11.2020 tarihli E33373064952.03.03.059647 sayılı yazısı;    
 
İlimizde, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmekte ve uygulamaya geçirilmektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 2İlk   Geri   [1]  2  İleri   Son