Entries for 'kutbo'

20
TÜRİB'i Uzmanından Öğrenin

Sayın Üyemiz,

 

27.02.2017 tarih ve 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) kuruluşu gerçekleştirilmiş ve 2019 yılında (ELÜS) alış ve satışları bu sistem üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Bu sebepten dolayı

[Devamını oku...]

13
Yolun İyilik Olsun İdlib Yardım Kampanyası

 

Sayın Üyemiz.

Kütahya İl Müftülüğünden Borsamıza gönderilen yazıda;

Suriye İdlib bölgesinde 3 (üç) aydan beri devam eden hava saldırıları son haftalarda kara saldırılarıyla da yoğunluk kazandığı belirtilerek, bu bölgelerden Türkiye sınır hattına yaklaşık 500.000 bin kişinin göç ettiği, göçle gelen 50.000 kişinin sağlıklı barınak bulamadığı bildirilmiştir.

 

 

[Devamını oku...]

20
E-Belge Uygulamalarına Mükellef Grupları İtibariyle Başlama Tarihlerini Gösteren Tablo
Sayın Üyemiz, e-Belge Uygulamalarına Mükellef Grupları İtibariyle Başlama Tarihlerini Gösterir Tablo aşağıdaki bilgilerinize sunulmuştur. Saygı...

[Devamını oku...]

18
Sigortacılık İşleri ile İlgili Duyuru

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; 5684 sayılı Sigortacılık Kanununun 5. maddesinin birinci fıkrasına göre; sigorta şirketleri ve reasürans şirketleri, faaliyete geçebilmek  için, faaliyet göstermek istedikleri her bir sigorta branşında Hazine ve Maliye Bakanlığından ruhsat almanın zorunlu olduğu,

[Devamını oku...]

02
ELÜS Satış Uygulamaları

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından uygulanmakta olan ELÜS işlemlerinin, kuruluşu 26.07.2019 tarihi itibarıyla tamamlanan Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş (TÜRİB) platformunda gerçekleştirilmesi gerektiği bildirilmektedir.

 

 

[Devamını oku...]

25
Kobilere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Eğitimi

Sayın Üyemiz,

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) yaşadığı riskleri ortadan kaldırmak için hazırlanan "Kobilere yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası" hakkında 06 Kasım 2019 Çarşamba günü Halk Bankası Genel Müdürlüğü Ticari Alacaklar Uzmanı Fehmi Gökhan Gürsoy tarafından borsamızda gerçekleştirilecek eğitime teşriflerinizi bekleriz.

[Devamını oku...]

21
Albaraka Türk'ten KÜTBO Üyelerine Özel Kobi Destek Finansmanı Kampanyası

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) ile Albaraka Türk arasında Borsa üyelerine yönelik Özel KOBİ Destek Finansman Kampanyası için protokol imzalanmıştır.

İmzalanan protokol ile Albaraka’da Kobi Destek Finansmanı Kampanyası ile Kobilerimizin ihtiyacı beklemiyor.

[Devamını oku...]

08
Kenya'da Altın Ticaretiyle İlgili Dolandırıcılık hk.

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; Dışişleri Bakanlığı'nın Nairobi Büyükelçiliğimizden aldığı yazıya atfen; Kenya'daki altın ticaretiyle ilgili dolandırıcılık vakalarının geçtiğimiz Mayıs ayında Dubai Emiri Mohammed bin Raşit El Maktum'un da bu kapsamda dolandırıldığının ortaya çıkmasıyla yeniden uluslararası gündeme taşındığı ve bu alanda faaliyet gösteren dolandırıcılık şebekelerinin mağdurları arasında vatandaşlarımızın da bulunduğu bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

07
TOBB Türkiye 100 Programı

 Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden tarafımıza ulaşan yazıda; TOBB öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi/TOBB ETÜ) işbirliğinde, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerini belirlemek üzere, 2011 yılından beri “TOBB Türkiye 100” yarışmasının düzenlenmekte olduğu bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

01
Dünya Helal Zirvesi ve 7. İİT Helal Expo

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; 28 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Dünya Helal Zirvesi 2019 ve 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo, Cumhurbaşkanlığı yüksek himayelerinde "Tüm Nesiller için Helal: Ailenin ve Gençliğin Önemi" teması ile İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 19İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son