Entries for 'kutbo'

28
Borsa Üyelerine Karatay Üniversitesinden %10 Destek Bursu

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) ile KTO Karatay Üniversitesi arasında imzalanan Protokol çerçevesinde; Kütahya Ticaret Borsası’na kayıtlı gerçek kişi ile birinci derecedeki kan hısımları ve tüzel kişiliğe haiz üyelerin temsil ve ilzama yetkili temsilcisi olup son bir yıldan bu yana ortaklığı olan kişilerin birinci derecedeki kan hısımlarına % 10 destek Bursu sağlanacaktır.

[Devamını oku...]

21
Üye Bilgi Güncellemeleri Hk.
07
GS1 Türkiye Vakfı

Küreselleşen dünyada, ticaretin tüm sınırlar aşarak uluslararası bir boyuta ulaşması, ticarete konu olan emtia ve hizmet çeşitlerinin artması, tedarik zinciri üzerindeki değerlerin gerek ulusal gerekse uluslararası alanda, standartlar üzerine kurulu bir sistem tarafından tanımlanması ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

[Devamını oku...]

23
KÜTBO'DA Uygulamalı Girişimcilik Kursu

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) ve KOSGEB işbirliğinde  kendi işini kurmak isteyen ve uygulanabilir bir iş planı projesine sahip girişimci adaylarına yönelik 03-07 Temmuz 2017 tarihlerinde KÜTBO’da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecektir.

[Devamını oku...]

19
IPARD II 2.Başvuru Çağrı İlanı

Sayın Üyemiz,

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 12.06.2017 tarihinde IPARD II Programının 2.Başvuru Çarı ilanına çıkmış bulunmaktadır.

 

[Devamını oku...]

31
Üyelerimize Duyuru!

Sayın Üyemiz;

 

 

18/05/2017 tarihli 7020 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 27/05/2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

[Devamını oku...]

29
Mesleki Eğitim İçin Kamu Spotu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Meslekî eğitimin işçi ve işveren için öneminin vurgulandığı kamu spotu hazırlandı.

 

Hazırlanan kamu spotunda, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, mesleki ve teknik eğitimin önemine işaret etti.

[Devamını oku...]

08
TOBB ve TURKCELL İşbirliğinde "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi"

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu 10. yıl kutlamaları çerçevesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Turkcell, hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimcilere yönelik "Geleceği Yazan Kadınlar" projesini başlattı.

 

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi ile kadınların yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.  Proje başvuruları internet üzerinden alınacak olup; daha sonra İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Antalya, Denizli, Van, Adana, Eskişehir, Sivas, Aydın ve Samsun olmak üzere 15 ilde hafta sonu yüz yüze, hafta içi ise online olarak eğitimler verilecektir.  

 

3 Haziran – 16 Temmuz arasında düzenlenecek eğitimlerin ardından kadın girişimciler Turkcell'in teknik danışmanlığında projeler üretecek ve eğitim aldıkları illerde projelerini sunacaklar.  Her ilin birinci ekibi İstanbul'da düzenlenecek finale katılacaktır. Finalistler İstanbul'da TOBB  Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Sayın Kaan Terzioğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Sayın Evrim Aras'ın da olduğu büyük jüriye sunum yapacaklar.

 

Kazanan proje ticarileşme aşamasında desteklenecek olup, yanı sıra büyük finalde kazananlar Silikon Vadisi'ne ziyaret hakkı kazanacaktır. Yarışmada beğeni toplayan iyi fikirler ise Turkcell Arıkovanı'nda fonlamaya açılacak ve kadınlar girişimcilikle ilgili hayallerini ve fikirlerini gerçekleştirme imkanına kavuşacaklardır.

 

" Geleceği Yazan Kadınlar " projesi için başvuru 15 Mayıs'a kadar yapılabilecektir. Programla ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/gelecegiyazankadinlar adresinden erişim sağlanabilecek olan proje ile hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimciler için önemli bir fırsat niteliği taşıyor.

[Devamını oku...]

05
KÜTBO Bünyesinde İŞKUR Hizmet Noktası Kuruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında, Odalarda ve Borsalarda kurulacak İŞKUR Hizmet Noktası için imzalanan protokol kapsamında Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) bünyesinde kurulan İŞKUR Hizmet Noktası faaliyetlerine başladı.  

 

[Devamını oku...]

03
TOBB Nefes Kredisi Masrafları

Sayın Üyemiz,

 

Bilindiği üzere, “TOBB NEFES KREDİSİ” adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile TOBB arasında 02 Aralık 2016 tarihinde imzalanan protokol kapsamında oda borsa üyeleri adı geçen bankalardan kredi kullanmaya 12 Aralık 2016 itibariyle başlamış ve halen kredi kullanmaya devam etmektedir.

[Devamını oku...]

07
ZEKA 2017 Yılı Teknik Destek Programı
07
ZEKA 2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başladı
21
SIAL China 2017 Gıda Fuarı

Sayın Üyemiz,

 

TOBB’dan gelen yazıda, her yıl Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC)’nin Şanghay kentinde düzenlenen SIAL China Gıda Fuarı Türkiye Milli İştiraki’nin 2012 yılından bu yana İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirildiği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

20
COSME 2017 Yılı Çalışma Programı

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda;

“İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı” (COSME), Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayacak şekilde KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik olarak uygulamaya konulduğu ve COSME Programı ile işletmelerin rekabet edebilirliğini ve sürdürülebilirliğini güçlendirmek, girişimcilik kültürünü teşvik etmek ve KOBİ’lerin büyümesini sağlamak amaçlanmakta olup, 7 yıllık program dönemi için 2,3 milyar Avro bütçe tahsis edildiği bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

03
Çalışma Hayatında Milli Seferberlik

Türkiye'nin gücüne ve geleceğine güvenen iş dünyasını kazanmaya davet ediyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş dünyasına yeni fırsatlar sunuyor.

 

 

 

 

[Devamını oku...]

05
2.KOBİ'ler Konferansı

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'un Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerine dönük faaliyetleri çerçevesinde, 17-18 Ocak 2017 tarihlerinde Katar'ın başkenti Doha'ya yönelik bir ziyaret gerçekleştirilecektir. TOBB-Katar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğindeki program, Katar Başbakanı Shaikh Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani'nin himayelerinde düzenlenecektir.

 

[Devamını oku...]

08
İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılacak İtirazlar

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB), Borsamıza gönderilen yazıda;

İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İş yeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince TOBB’nin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin iş yeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan komisyonun 12-13 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantısında, komisyonun çalışmalarının hızlı, etkin ve verimli sürdürebilmesini sağlamak amacıyla “İş yeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü” imzalandığı bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

23
Brunei İş Adamları ve Teknik Heyet Ziyareti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yazısına atfen,  ülkemizden Brunei’ye yaş meyve sebze ihracatı ve tarım alanında olabilecek diğer işbirliği projelerini görüşmek amacıyla, Brunei’ye teknik ziyaret gerçekleştirileceğinin öngörüldüğü ifade edilmekte, ziyarette, tarımsal alanda ortak girişim şirketi kurulması imkanı ile Türk tarım ürünlerinin Güneydoğu ve Doğu Asya’ya ihraç edilmesinde, Brunei’yi Türk ürünleri için ticaret ve aktarma (trans-shipment) merkezi haline getirme potansiyel konularının da ele alınabileceği ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

21
İşbaşı Eğitim Programları Hakkında Bilgi Notu

18.08.2016 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile TOBB arasında “Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü” imzalanmıştır.

Daha önce İŞKUR il müdürlüklerinin, 31.12.2016’yı  geçmemek üzere işbaşı Eğitim Programları (İEP) açmaları yönünde İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından talimatlandırılmış olmalarına rağmen, protokol kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından il müdürlüklerine gönderilen 1 Kasım 2016 tarihli talimatla birlikte 2016 yılında 30 Haziran 2017 tarihini aşmamak şartı ile il müdürlüklerinin işbaşı eğitim programı başlatılabilecekleri ifade edilmiştir.

Bu kapsamda yeni düzenlemeden yararlanma koşullarını içeren bilgi notu aşağıda yer almaktadır.

[Devamını oku...]

27
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Başvuru Tarihi Uzatıldı

26.10.2016 tarihli ve 29869 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 25.10.2016 tarihli ve 2016/9385 sayılı kararname ile 6736 sayılı Kanununda belirtilen başvuru sürelerinin tamamı 25.11.2016 tarihine (bu tarih dahil) kadar uzatılmıştır.

[Devamını oku...]

19
Adana Tarım Fuarı
       
18
Samsun Gıda Fuarı

Samsun Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri ve Lojistiği Fuarı 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. 

[Devamını oku...]

24
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun

Sayın Üyemiz,

03.08.2016 tarihli ve 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” 19.08.2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

[Devamını oku...]

23
15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları Konferansı

24-26 Ağustos Tarihlerinde, Kütahya Ticaret Borsası’nın da destek olduğu, Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya İş Dünyası “15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları” konulu konferans gerçekleştirilecektir.

 

[Devamını oku...]

04
IPA'nın Kırsal Kalkınma Bileşeni Hakkında Bilgilendirme

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Borsamıza gönderilen yazıda;

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni I (IPARD I) kapsamında 2007-2013 dönemi kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin olarak, on beş proje başvuru ilanına çıkmış ve toplam yatırım tutan 482.533.566,21 TL olan 471 proje ile sözleşme imzalanmıştır. IPARD I Programının devamı niteliğindeki, 2014-2020 dönemini kapsayan IPARD II Programı ise 27 Ocak 2015 tarihinde Avrupa Komisyonu tarafından resmen onaylanmıştır.

[Devamını oku...]

29
15 Temmuz Dayanışma Kampanyası
SAYIN ÜYEMİZ; 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsü kapsamındaki terör eylemleri neticesinde şehit düşen vatandaşlarımızın ailelerine ve yaralı vatanda...

[Devamını oku...]

26
İthalat ve İhracat Yapan Üyelerimzin Dikkatine !
Sayın Üyemiz; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Borsamıza gönderilen yazıda; Ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe gir...

[Devamını oku...]

25
TOBB - Türkiye 100 Programı
Sayın Üyemiz; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB), Borsamıza gönderilen yazıda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, ABD mer...

[Devamını oku...]

22
Mısır Üretici Kayıt Sistemi

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda;

[Devamını oku...]

21
Dolandırıcılık Vakaları - Brezilya

 Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Borsamıza gönderilen yazıda;

Sao Paulo Ticaret Ataşeliğimizden alınan yazıda, büyük Brezilyalı firmaların temsilcisiymiş gibi hareket eden bazı dolandırıcıların son zamanlarda emtia ithalatçısı firmalarımızla irtibata geçtiğinin gözlemlendiği ifade edilmiş olup, dolandırıcılık olaylarının önlenmesini teminen konu hakkından üyelerimize bilgi verilmesi istenmektedir.

[Devamını oku...]

17
KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Başvuruları Başladı

“5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için başvurular başladı.

Müracaatlar “www.kobivegirisimcilikodulleri.gov.tr” internet adresinden, 16 Ağustos'a kadar yapılabilecek.

KOSGEB “5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için başvurular başladı. Müracaatların 16 Ağustos’a kadar   “www.kobivegirisimcilikodulleri.gov.tr”  internet adresinden yapılabileceği bildirildi.

İlki 2012 yılında gerçekleştirilen “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için bin 108, 2013 yılında 3 bin 58, 2014 yılında 3 bin 403 ve 2015 yılında ise 3 bin 673 başvuru yapılmıştı.

 

[Devamını oku...]

27
Erasmus+ Projesi Anket Çalışması

Sayın Üyemiz;

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gönderilen yazıda,

 

Ankara Ticaret Odası tarafından uygulanan “Nesilleri Birleştirmede Girişimcilerin Eğitimi ve Mikro-KOBİ’ler için Başarılı Örgütsel Yedekleme Planının Desteklenmesi” adlı Erasmus+ projesi kapsamında bir anket çalışması yapılmakta olup, bahse konu projenin önemli çıktılarından biri olan anketin Oda ve Borsalarımıza üye KOBİ’ler tarafından doldurulması talep edilmektedir.

 

[Devamını oku...]

07
Genç Çiftçiye 30 Bin TL Hibe Desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakanlık' a gönderilen kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesi hakkında tebliğin yürürlüğe girmesiyle kırsal alandaki 18-40 yaş arası gençler söz konusu destekten yararlanabilecek.

 

[Devamını oku...]

28
Zafer Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Proje Teklif Çağrısı
Sayın Üyemiz, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından Borsamıza gönderilen yazıda; ZEKA tarafından 2016 yılı Proje Teklif Çağrıları kapsamında haz...

[Devamını oku...]

16
Afrika İle Ticaret Yapacak Firmalarımıza Uyarı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Borsamıza gönderilen yazıda;

Kendilerini Benin’de yerleşik işadımı/şirket olarak tanıtan bazı kişilerin Türkiye’deki işadamlarımızla internet ortamında temas ederek, iyi fiyatla ve bazen uzun süre devam edecek sözleşmelerle muhtelif ürünler satın alacaklarını iddia ettikleri; kimi zaman bu alım işlemlerinin uluslararası bir kuruluş veya banka tarafından finanse edileceği belirttikleri; bu şekilde irtibat kurdukları işadamlarımızdan Türk firması adına gümrüğe, ticaret odasına kayıt yaptırmak, yurtdışı banka hesabı açtırmak, vs. bahaneler altında genelde bin ila üç bin Dolar arasında değişen işlem parası talep ettikleri bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

29
Tarıma Dayalı Yatırım Destekleri

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. 

[Devamını oku...]

17
Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi

Sayın Üyemiz,

 

Zafer Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında “Liderlik, Etkili İletişim ve Kurumsallaşma Eğitimi” projesi çerçevesinde siz üyelerimize Etkili İletişim ve Beden Dili konularında Borsamı toplantı salonunda eğitim gerçekleştirilecektir.

[Devamını oku...]

12
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne Başvuru Süresi Uzatıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2015 Üretim Yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) başvuru süresini 29 Şubat 2016'ya kadar uzattı.  

[Devamını oku...]

05
Tahran'da Düzenlenecek İhtisas Fuarları

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; Dışişleri Bakanlığı tarafından iletilen İran’ın Ankara Büyükelçiliği’nin yazısına atfen, önümüzdeki dönemde Tahran’da aşağıdaki ihtisas fuarlarının gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

15
Yem ve Gübre'de KDV İndirildi

Yem ve gübrede KDV oranının yüzde 1'e indirilmesi 1 Ocak 2016 tarihi ile uygulamaya girdi.

 

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, yemde yüzde 8, gübrede yüzde 18 olan KDV oranı yüzde 1'e indirildi. Bu kararla birlikte çiftçi ve besicinin üzerinden büyük bir yükün kalkması ve tarım üretiminde de artışın olması bekleniyor.

[Devamını oku...]

13
Türkiye Kırgızistan Yatırım ve İş Forumu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince, Kırgız Sanayi ve Ticaret Odası işbirliğinde Türkiye - Kırgızistan Yatırım ve Ticaret Forumu düzenlenecektir.

 

21 Ocak 2016 tarihinde Birliğimiz İkiz Kuleler Hizmet binasında gerçekleştirilecek “Forum”a, Kırgız Cumhuriyeti Ekonomi Bakam Sn. Arzybek KOZHOSHEV ve beraberindeki Kırgız işadamlarının katılımı da öngörülmektedir.

 

[Devamını oku...]

08
10 Kişiden Az Çalışanı ve Az Tehlikeli Sınıfında Bulunan İş Yerleri

SAYIN ÜYEMİZ

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 04.01.2016 tarihli ve 0515-517/27 sayılı yazısı

İlgi kayıtlı yazıda, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 6’ncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde; "Belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olmayan ancak 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer atan işyeri işverenleri veya işveren vekili tarafından Bakanlıkça ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebilirler” hükmüne yer verilmiş olup, aynı Kanunun 30 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin 6 numaralı alt bendinde geçen “10`dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin üstlenilme sine ilişkin eğitim programları, eğitimin süresi ve eğiticilerin nitelikleri ile görevlendirmeye ilişkin hususlar” hükmü gereğince bu konunun yönetmelikle düzenleneceği hüküm altına alınmıştır. Bu nedenle söz konusu maddelere dayanarak hazırlanan İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerine İlişkin Yönetmelik 29/06/2015 tarihli ve 29401 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin 10’uncu maddesinin birinci fıkrasında “Eğitimler; açık öğretim sistemi ile eğitim vermede yetkin, her ilde sınav merkezi, büro ve akademik danışmanlık hizmetleri bulunan üniversitelere e Bakanlıkla protokol yapmak suretiyle verilir” hükmü yer almakta olduğu bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

05
Hububat ve Baklagilde Fark Ödemesi Desteği

Devlet buğday, mısır soya fasulyesi, kanola, zeytinyağı, arpa, çeltik gibi tarım ürünlerine ne kadar "Fark Ödemesi Desteği" veriyor?

 İşte cevabı..

[Devamını oku...]

24
TKDK IPARD II - 1. Çağrı İlanı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kütahya İl Koordinatörlüğü'nden tarafımıza intikal eden yazıda;

18 Aralık 2015 tarihinde IPARD II'nin I. Başvuru Çağrı İlanına çıkmış olduğu bildirilmektedir. IPARD II'nin ilk çağrısının hibe tutarı 735.344.228,76 TL'dir. 

[Devamını oku...]

20
Hijyen Eğitimi Programları

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan Borsamıza gelen yazıda, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Hijyen Eğitimi Programlarının revize edildiği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

10
1.Afrika Helal İş Formu

Sayın Üyemiz,

Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen, 1. Afrika Helal İş Forumu’nun 17-19 Kasım 2015 tarihlerinde Dakar’da Senegal Cumhurbaşkanı Sayın Macku Sall ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Sayın Iyad Ameen Madani himayesinde gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

10
Kare Kodlu Çek Uygulaması

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda, 15 Haziran 2015'den itibaren uygulanmaya başlanan Karekodlu Çek sisteminin, ticaret hayatını doğrudan ve olumlu yönde etkileyecek, yeni ve çok önemli bir finansal ürün olduğu bildirilmiştir. 

[Devamını oku...]

22
YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı

  YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen bir organizasyondur. YÖREX Fuarı 7-11 Ekim 2015 Tarihlerin de Antalya'da düzenlenecektir. 

 

 YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nın temel amaçları arasında şunlar yer alır:

•Yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemek,
•Yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak,
•Yöresel ürünlerin katma değerini arttırmak,
•Yöresel ürünleri üreten işletmelerin ekonomik kapasitelerini geliştirmek,
• Yöresel ürünleri kamuoyuna mal etmek…

  

YÖREX' E NEDEN KATILMALISINIZ

 • Yöresel ürünlerini, genellikle yerel pazarlar için üreten firmalarımız, bu fuarla ulusal ve küresel pazarlara açılma olanağı sağlayacakları için,
• Gelecekteki yatırım planlamalarına yeni yönler verebilecekleri için, 
• Yöresel ürünlerini tescillendirme ve markalaştırma yolunda önemli bir açılım sağlamış olacakları için,
• Yerli ve yabancı girişimcilerle ortaklık veya işbirliği konusunda uygun bir ortam yakalayacakları için YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’na katılmalıdırlar.
• Fuar süresince Anadolu’nun tüm bölgelerindeki yöresel ürünlere ve bu ürünleri üreten kimselere, tek bir merkezde ve uzak mesafeler kat etmeden erişebilecekleri için,
• Türkiye’nin ilk ve en büyük yerli malı tanıtım organizasyonunu görme ve yöresel ürünleri tanıma fırsatı yakalayacakları için YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’na katılmalıdırlar.

 

Fuar ile ilgili detaylı bilgiye http://www.yorexfuar.com/index.html ulaşılabilir.

[Devamını oku...]

15
Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) organizasyonunda ve Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının katkıları doğrultusunda “Teröre karşı kardeşlik için buluşma” sloganıyla hayata geçen kampanya doğrultusunda 17 Eylül 2015 Perşembe günü saat 16.30’da Ankara Sıhhiye Meydanı’nda gerçekleştirilecek yürüyüşe ilişkin detaylara ulaşabileceğiniz linkler:

www.terorehayirkardesligeevet.org

Twitter Hesabı: @bayraginialgel

              #Terörehayırkardesliğeevet

 

Bilgilerinize sunarız

Saygılarımızla

Kütahya Ticaret Borsası 

[Devamını oku...]

19
Tarıma Dayalı Yatırım Projeleri İçin Ek Süre

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Buna göre, daha önce 1 Aralık 2015 olarak belirlenen yatırım projelerinin son tamamlanma tarihi, 1 Haziran 2016 olarak değiştirildi. 

Bu tarih itibariyle tamamlanamayan projelerin ise yatırımcıların talebi ve il müdürlüğünün uygun görmesi halinde kendi kaynaklarıyla 90 günü aşmamak üzere verilecek süre içinde tamamlanması gerekecek. 

Tebliğ, 30 Nisan 2015 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

[Devamını oku...]

10
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Hakkında Bilgilendirme
Sayın Üyemiz,  İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalış...

[Devamını oku...]

06
Aizanoi Borsası'nda Antik Çağ Halk Pazarı Etkinliği

08 Ağustos 2015 Cumartesi günü Çavdarhisar Aizanoi Antik Kentinde,  ”Aizanoi Borsası’nda Antik Çağ Halk Pazarı” etkinliği gerçekleştirilecektir.

[Devamını oku...]

29
Finlandiya İle Ekonomik ve Ticari İlişkilerde Karşılaşılan Sorunlar
Sayın Üyemiz,  TOBB tarafından Borsamıza gönderilen yazıda; Finlandiya ile aramızdaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesini teminen ka...

[Devamını oku...]

22
Amerikan Türk Konseyi Konferansı

Amerikan - Türk Konseyi (ATC), ABD ve Türkiye ticari, savunma, teknoloji ve kültürel ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş bir iş örgütüdür. Üyeleri arasında; Fortune 500 şirketleri, ABD’li ve Türk şirketleri, uluslararası şirketler ile kâr amacı gütmeyen kurumlar ve ABD-Türk ilişkilerine ilgi duyan bireyler yer almaktadır. ATC, yıl içerisinde çeşitli konularda toplantılar, seminerler ile Kongre çalışanları için Türkiye ziyaretleri düzenlemekte ve ayrıca her yıl Türkiye’den ve ABD’den üst düzey hükümet temsilcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin katılımlarıyla Washington’da Yıllık Konferans organize etmektedir.

 

[Devamını oku...]

20
TS 2974 Buğday Standardı
07
Portal Empresarial S.L.'nin Sahtekarlık Girişimi
Türkiye Odalar Borsalar Birliği'nden alınan yazıda, Türkiye'deki çeşitli şirket ve Ticaret Odaları'ndan Madrid Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği'ne ya...

[Devamını oku...]

01
UMEM Beceri'10 Proje Tanıtım Filmi

 UMEM Beceri'10 Projesi' nin tanıtımı amacıyla 5 adet tanıtım filmi hazırlanmıştır.

[Devamını oku...]

05
Sulama Ekipmanlarına %50 Hibe Desteteği

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Bireysel Sulama Makine Ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ yayımlandı.

[Devamını oku...]

05
Kırsal Kalkınma Destek Başvuruları Başladı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Destekle...

[Devamını oku...]

05
TKDK'dan 14. Çağrı İlanı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 14.Proje Çağrı İlanına Çıktı

[Devamını oku...]

17
Uzaktan Eğitim Programı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ-SEM), 4 Mayıs - 2 Haziran 2015 tarihleri arasında “Finansçı Olmayanlar İçin Finans Uzaktan Eğitim Programı” gerçekleştirecektir.

 

[Devamını oku...]

02
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Duyuru

İş sağlığı ve güvenli mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetlere veya çalışma ortamına yönelik fiziksel,kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm,test ve analizleri yapacak özel veya kamuya ait kurum ve kuruluş laboratuvarlarının yetkilendirilmesi ve iş sağlığı güvenliği açısından risk bulunan iş yerlerinde,çalışanların maruz kaldığı bileşenlerin tespiti amacıyla yapılan hizmetlerin kontrol altına alınabilmesi ve denetlenmesi amacıyla 20 Ağustos 2013 tarihli 28741 sayılı Resmi Gazete de İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analizi Yapan Laboratuvarlar Hakkında Yönetmelik Yayınlanmıştır.

[Devamını oku...]

23
E-Devlet Memnuniyet ve Beklenti Anketi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden, Borsamıza gönderilen yazıda;

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından 2015-2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı Projesi çalışmalarına başlandığı, ülkemizin e-Devlet alanındaki yeni yol haritasını belirleyecek bu çalışmanın, tüm paydaşların katılımı ve katkılarıyla yürütüleceği belirtilerek, ivedilikle değerlendirilmesinde fayda görülen konu başlıklarına yönelik anket çalışmaları, odak grup toplantıları ve çalıştaylar yapılmasının planlandığı ifade edilmiştir.

 

Bu kapsamda Bakanlık tarafından, özel sektörün e-Devlet Hizmetlerinden beklenti ve memnuniyetinin ortaya konulması amacıyla hazırlanan ve http://www.edevlet.gov.tr/anket/index.php/782992/lang-tr

genel ağ adresinden 03 Nisan 2015 tarihine kadar yayında kalacak olan "'Özel Sektör Memnuniyet ve Beklenti Anketinin (ankete giriş içinedevlet2015strateji pin kodu kullanılacaktır)

denilmektedir.

[Devamını oku...]

19
TOBB'nden Önemli Uyarı

 Son zamanlarda çok sık şekilde karşılaştığımız ve servis sağlayıcılardan  (TTNET, Turkcell, PTT v.b.)  geliyormuş gibi görünen; ancak servis sağlayıcı alan adlarına benzer farklı alan adlarından gönderilen e-postalar bulunmaktadır.E-posta içerisinde genel olarak, son kullanıcıyı aldatmaya yönelik bilgiler ( örneğin, yüksek miktarda ödenmemiş faturanız olduğu ve ilgili bağlantılara tıklayarak faturanın detaylarına ulaşılmasının istenmesi, kargonuzun adresinize ulaştırılamadığı iddia edilerek adres değişikliğinde bulunulması gerekliliği gibi) ve yönlendirmeler bulunmaktadır.Gönderilen bu e-postalardaki amaç, zararlı bir yazılım aracılığı ile kullanıcı bilgisayarlarının ve bilgisayarların erişimde olduğu tüm paylaşımdaki dosyaların şifrelenmesini sağlamak  ve şifrenin çözülebilmesi için para talep etmektir.

Ağ güvenlik duvarları, saldırı engelleme sistemleri ve e-posta koruma sistemleri tarafından tespit edilemeyen bu zararlı e-postanın ekinde veya e-posta içerisinde gönderilmiş olan bağlantı adresine kullanıcının tıklaması sonucunda da kullanıcı bilgisayarlarına bulaşabilmektedir.Gelen bu tip iletilerin kesinlikle açılmaması ve içerisindeki linklere tıklanmaması gerekmektedir.

Saygılarımızla.

[Devamını oku...]

26
Türkiye Çay İçiyor - Ulusal Fotoğraf Yarışması

 Türkiye Çay İçiyor - Ulusal Fotoğraf Yarışması

[Devamını oku...]

26
III. Gıda Ar-Ge Proje Pazarı

 III. Gıda Ar-Ge Proje Pazarı

[Devamını oku...] 
Copyrigt © 2014 Kütahya Ticaret Borsası