20

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan Borsamıza gelen yazıda, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Hijyen Eğitimi Programlarının revize edildiği bildirilmektedir.

İlgi yazıda, Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında 5 alan altında 27 program hazırlanmış ve makam onayı ile yayımlanarak Genel Müdürlüğe bağlı eğitim kurumlarında uygulanmaya konulmuştu.

19.10.2015 tarihli ve 10594077 sayılı makam onayı ile söz konusu programlar uygulamadan kaldırılarak Sağlık alanı altında "Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi" ile "Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi" programları sisteme tanımlanmıştır.

Bu kapsamda Gıda teknolojisi, Pazarlama ve Perakende, Toplum sağlığını koruyucu hizmetler, yiyecek içecek hizmetleri alanı altında yayımlanan 20 program yerine, Gıda ve su sektöründe çalışanlar için hijyen eğitimi programı; Güzellik ve saç bakımı hizmetleri alanı altında yayımlanan 7 program yerine Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi programı açılacaktır.

Uygulamadan kaldırılan programlar ile yerlerine tanımlanan programları incelemek için lütfen tıklayınız.

Bilgilerinize sunarız.

Kütahya Ticaret Borsası

Okunma Sayısı: 2976
resim